Į Tibetą nebeįleidžiami turistai iš užsienio (0)

www.alkas.lt

Tibetas

Tibetas

Šiandien birželio 14 d. naujienų agentūra „France Presse“ remdamasi turizmo agentūrų atstovais pranešė, kad užsienio turistams iki liepos pabaigos uždrausta lankytis Tibete.

Agentūros „China Travel Service“ atstovas Lasoje informavo, kad šis draudimas galios iki liepos 26 d. Tačiau agentūros „China Tibet Travel“ darbuotojas teigė, kad turistai iš užsienio nebus priimami iki rugpjūčio vidurio.

Tibetas yra sudėtinė Kinijos dalis, sudaranti aštuntadalį šalies teritorijos.Kinija Tibeto valdymą perėmė 1951 m. ir čia įsigalėjo 1959 m. numalšinusi sukilimą, kai apie 100 tūkst. gyventojų buvo ištremta. 1959 m. Tibeto dvasinis lyderis XIV Dalai lama pasitraukė į Indiją, tuo duodamas pradžią tibetiečių diasporai šioje šalyje. Jo paskirtas 6 m. dvasinis įpėdinis Pančen Lama dingo 1995 m.

2008 metų kovo mėn. Tibete kilus neramumams ir riaušėms žuvo apie 100 tibetiečių. Tai sukėlė pasaulio visuomenės susirūpinimą ir protestus Vakarų Europoje bei JAV.

Liepos mėnesį ketinama švęsti 60-ąsias metines nuo tos dienos, kai Kinija valdo Tibetą. Dėl to gali kilti tibetiečių protesto akcijų.

 

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė