Po Baltų Krivulės – Prūsų balsas (12)

Paminklas Herkui Mantui Klaipėdoje, skulptorius V.MačiuikaBaltų Aljanso deklaracija

Birželio 5 d. Kurtuvėnuose vykusiai Baltų Krivulei buvo atsiųsta prūso Manfredo Kairaičio (Manfred Kaireit)  „Baltų Aljanso deklaracija“.

Deklaracijoje rašoma, jog prūsų išsklaidymas arba išnaikinimas – didelis nusikaltimas, vadintinas genocidu. Visi pokario politiniai sprendimai neatsižvelgė į Prūsų tautos teises.

Dabartiniai prūsų palikuonys formuoja „Baltų Aljansą“, kuris padės sumažinti II Pasaulinio karo skriaudą ir mėgins ieškoti šito regiono –  Kaliningrado, Baltarusijos ir Punsko (Jotvingių)  kraštų bendradarbiavimo  būdų.

Pažymima, kad Vokietija ir dabartinės šio krašto valdytojos trukdo senųjų prūsų pastangoms atkurti savo teises.

Manfredo Kairaičio nuomone vienintelis protingas sprendimas būtų sukurti Prūsų respubliką, kaip „Baltų Aljanso“ dalį Europos Sąjungos sudėtyje. Baltų valstybės sudaro naturalią vienovę su Prūsija. Prūsai taip pat turi gauti kompensaciją už netektis. Reiktų kompensuoti ir senajai prūsų religijai už naikinimus ir persekiojimus. Pasak M.Kairaičio, visos trys Baltų respublikos – Lietuva, Latvija, Estija – mato Prūsų respubliką, kaip viso regiono  būtinybę.

Lenkijos prūsų draugijos „Pranešimas Nr.1“

Po birželio 5 d. Kurtuvėnuose įvykusios Baltų Krivulės internete pasirodė ir Lenkijos prūsų draugijos (Stowarzyszenie Prus) „Pranešimas Nr.1“.

Pranešime rašoma, jog senovės prūsų dalis palikuonių išlaiko prūsišką savimonę, kuri žadina norą kurti Senovės Prūsų Kultūros ir Istorijos centrą. Europos Sąjungos nenoras paremti prūsų palikuonių pastangas yra nepagrįstas. Europos Sąjunga kaip tik siekia naikinti nacionalines valstybes ir nenori kurti naujų, tokių kaip Prūsija.

Vokiečiai, vartodami prūsų vardą, suniekino šios seniausios ir turtingiausios šiaurės rytų Europos tautos atminimą. 700 metų buvo vykdoma prūsų eksterminacija, iškraipoma arba slepiama senųjų prūsų istorija.

Primenama, kad senųjų prūsų palikuonys, kurių yra apie 250 000, yra pasklidę po visą Europą ir JAV, Lenkijoje prūsų palikuonių yra beveik 2 milijonai ir klausiama – kaip pasiekti, kad jie norėtų būti prūsais?

Teigiama, jog svarbiausia prūsų palikuonims sukurti „Prūsų bendruomenę“.  Iš milijono prūsų palikuonių, gyvenančių Vokietijoje, save prūsais laiko gal 30 žmonių. Siekiama, kad Lenkijos Seime atsirastų vietos prūsų tautinei mažumai, kokią turi vokiečiai.

Pranešime reiškiama viltis, kad gal būt demokratiškėjanti Rusija atšauks Kaliningrado sritį suteikdama galimybę atkurti Prūsų bendruomenę su savo administracija. Prūsų kalba jau atkūrinėjama ir naudojama.

Prūsų draugijos vicprezidentas Robertas Klimekas (Robert Klimek) siūlo statyti paminklus Prūsų didvyriams. Tai galėtų būti dideli rieduliai su užrašais. 

Pranešime pranešama, jog jau baigiamas rengti leidinys „Prūsų istorija“. Greitu laiku ši teisingai ir atvirai prūsų tautos istoriją nušviečianti knyga turėtų būti išleista.

Galiausiai kreipiamasi į visus prūsus kviečiant kurti „Prūsų Federaciją“, kad pagaliau po 700 metų neteisybės ir kančių prūsai galėtų grįžti į senąją tėvynę ir vėl tapti Europos šalimi.

Visą  Pranešimo Nr.1 tekstą lenkų kalba skaitykite ČIA.

Kategorijos: Mes baltai, Naujienos, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė