Iljai Laursui – Europos metų vadovo titulas (0)

www.technologijos.lt

Ilja Laursas

Ilja Laursas

Birželio 9 dieną, Europos verslo laikraščių asociacijos (EBP) Generalinėje Asamblėjoje Atėnuose „GetJar“ vadovui Iljai Laursui įteiktas „Europos metų vadovo 2011“ apdovanojimas.

Europos metų vadovą balsuodami renka EBP nariai, tarp kurių yra tokie leidiniai kaip „Financial Times“, „The Wall Street Journal Europe“, „Handelsblatt“, „Les Echos“ ir „Milano Finanza“. Europos verslo laikraščių asociacija buvo įkurta 1962 m. Italijoje, o šiandien jos nariais yra tapę 52 pirmaujantys Europos verslo laikraščiai ir žurnalai iš 27 šalių. Geriausių Europos vadovų ir įmonių apdovanojimus EBP pradėjo teikti 1991 metais. Anksčiau apdovanojimą yra gavę tokios asmenybės kaip „Ikea“ vadovas Ingvaras Kampradas, „Nokia“ vadovas Jorma Ollila, buvęs BMW ir „Volkswagen“ generalinis direktorius Berndas Pisčesriedas, ir kiti.

Europos metų vadovu I.Laursas buvo pripažintas už nepriekaištingą darbą vadovaujant „GetJar“, kuri tapo didžiausia pasaulyje atvira mobiliųjų programų platforma ir varžosi su tikrais šios srities gigantais – „Apple“, „Microsoft“, „Google“, „Nokia“. Smarkiai augančioje mobiliųjų programų rinkoje, „GetJar“ filosofija pateikia atvirą, interneto principais grįstą modelį, kuriame taikomųjų programų nevaržo techniniai, komerciniai, mokestiniai apribojimai, o pajamų, gautų pardavus programą, neapmokestina kitos parduotuvės prekiaujančios programomis.

„Jei kas nors pamėgintų apmokestinti kiekvieną internetinę svetainę 30 proc. dydžio pajamų mokesčiu tik todėl, kad būtų leidžiama svetainei egzistuoti, tai sukeltų tikrą revoliuciją internete. Tačiau būtent taip veikia uždaros programų parduotuvės. Mes tikime, kad taikomųjų programų erdvė turi būti atvira, neutrali ir neapkrauta mokesčiais, tokia, koks yra internetas. „GetJar“ platforma yra gyva ir auga pagal šiuos principus“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo I.Laursas.

Rinkoje pripažintas už savo idėjas, I.Laursas yra kviečiamas skaityti kalbas didžiausiose telekomunikacijų konferencijoje ir dažnai būna cituojamas BBC, „Forbes“, „The New York Times“, „USA Today“ ir kitų žiniasklaidos priemonių. Neseniai Pasaulio Ekonomikos Forumas išrinko „GetJar“ „2011-ųjų Technologijos pioniere“. Žurnalas „Times“ aprašė I. Laurs vadovaujamą „GetJar“ kaip vieną iš „10 naujų bendrovių, pakeisiančių jūsų gyvenimą“.

Nuo 2005 m. „GetJar“ suteikia pasaulinę mobiliųjų programų platinimo ir apmokėjimo platformą daugiau kaip 350 000 kūrėjų – nuo smulkių įmonių iki tokių rinkoje įsitvirtinusių prekės ženklų kaip „Google“, „Microsoft“ ir „Facebook“. Iki šiol daugiau nei 200 šalių gyventojai, naudojantys populiariausius mobiliuosius įrenginius ir programines platformas, iš „GetJar“ parsisiuntė per 2 milijardus programų per www.getjar.com ar partnerių tinklus: „Vodafone“, AT&T, LG, „Sony-Ericsson“ ir kitų.

Ilja Laurs gimė 1976 m. Lietuvoje. Jis dalyvavo JAV moksleivių mainų programoje ir 1994 metais baigė Jacksono vidurinę mokyklą Ohajuje. Grįžęs į Lietuvą, Vilniaus Universitete studijavo ekonomiką, lėšų studijoms uždirbo būdamas anglų kalbos korepetitoriumi moksleiviams. Nuo 1999 metų I.Laursas įvykdė daugiau nei 10 sėkmingų projektų – nuo didžiausios Lietuvoje viešbučių rezervavimo sistemos www.lithuanianhotels.com ir mobilios mokėjimo sistemos „MicroPay“ sukūrimo iki mobiliųjų žaidimų studijos „Midas Mobile“ įkūrimo. Laisvai lietuviškai, angliškai ir rusiškai kalbantis Ilja Laursas domisi krepšiniu, tenisu, šachmatais, laikrodžiais bei mėgsta keliauti.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė