R.Žiliukas: Ateikite į protesto eitynes prieš Kauno istorinio centro niokojimą (4)

www.alkas.lt

Rimvydas Žiliukas

Rimvydas Žiliukas

Birželio 17 d., penktadienį, 12 valandą rengiamos eitynės skirtos pasipriešinti Kauno istorinio centro niokojimui. Ketinama žygiuoti nuo Laisvės alėjos 90 namo iki Rotušės aikštės.  Eitynėmis siekiama atkreipti dėmesį į Kauno, o ir visos Lietuvos, architektūros paveldo likimą.

„Tai bus gera proga išsakyti savo nuomonę ginant Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovą Naglį Puteikį, kuriam yra iškelta baudžiamoji byla ir gresia 4 metai kalėjimo už tai, kad jis nesutiko suderinti stiklainio projekto Klaipėdoje. Ir nors to stiklainio šeimininkai stato  pažeisdami daugybę įstatymų, vis vien jie iškėlė Nagliui Puteikiui baudžiamąją byla už tai, kad jis, esą, sutrukdė gauti pelną, kurį jie neva būtų gavę, jei tas stiklainis būtų įteisintas ir pelningai parduotas. Tuo galima labai abejoti, nes Klaipėdoje jau ir taip pristatyta per daug gyvenamojo ploto, kurio niekas neperka. Tai dabar nevykėliai verslininkai bandys gauti kompensaciją už tariamus nuostolius. Ta kompensacija, aišku, turės būti sumokėta iš valstybės, t. y. mūsų, mokesčių mokėtojų pinigų. Bet  AR  LEISIME PASODINTI  Į  KALĖJIMĄ  ŽMOGŲ  UŽ  TAI,  KAD  JIS  GINA  ŽMONIŲ  TEISES?“ – sako vienas iš eitynių rengėjų, Senojo Kauno draugijos pirmininkas Rimvydas Žiliukas.

„Manome, jog dalyvauti eisenoje yra kiekvieno Lietuvos piliečio pareiga. Nes jei visuomenė neišsakys savo nuomonės, tai architektūros paveldas ir toliau bus niokojamas, o bandantys ginti mūsų teises žmonės bus įbauginti. Neleiskime, kad taip atsitiktų! Dabar Lietuvoje yra labai daug verkšlenančių, kaltinančių visus, bet tik ne save. Bet pagalvokime ar Lietuvoje būtų tiek daug blogio, jei  mes, Lietuvos piliečiai, netylėtume, reikalautume savo teisių? Aišku pavieniam žmogui ko nors pasiekti yra sunkiau. Bet susijungę mes – jėga! Tad aš ir klausiu visų verkšlenančių:  „Lietuvi, o ką tu padarei, kad to blogio Lietuvoje  būtų mažiau? Ar pajudinai nors pirštą? Ar tu ėjai, protestavai, ar darei ką nors?“ – klausia R.Žiliukas.

Senojo Kauno draugijos pirmininkas yra įsitikinęs, kad  kad peticijomis, reikalavimais ir eitynėmis galima nemažai pasiekti. Pasak jo taip buvo sustabdyta Laisvės alėjos 90 „stiklainio“ statyba. O „stiklainio“ ant Laisvės alėjos 30 namo statyba nebuvo net pradėta. Pernai visuomenė pasipriešino Kauno pilies moderniam perstatymui. Nors vykdomų darbų sustabdyti nepavyko, tačiau pavyko sustabdyti dalies esamų mūrų griovimą, pasiekta, kad nebuvo modernizuotas bent pilies stogas.

Pasak Senojo Kauno draugijos pirmininko R.Žiliuko kova dėl Kauno pilies dar nebaigta. Jau pasirašytas susitarimas, kad klaidos padarytos atkuriant Kauno pilį turi būti ištaisytos ir pilies sienos turės būti tokios, kokios buvo viduramžiais, o ne korėtos kaip dabar.

Senojo Kauno draugijos pirmininkas R.Žiliukas kreipiasi į visus neabejingus Kauno senamiesčio ir visos Lietuvos paveldo likimui:

„Mes grumiamės su savanaudžiais, kuriems rūpi tik kuo arčiau centro pastatyti savo stiklainius. Juk kuo arčiau centro stovės stiklainis, tuo daugiau milijonų jis kainuos. O, kad taip bus sunaikintas pats istorinis miesto centras ir kad tuo bus padaryta milžiniška žala miestui – jiems rūpi mažiausiai.  Bet mes galim kažko pasiekti tik tada, kai mūsų veiklą paremiate Jūs. Tad  NEPALIKITE MŪSŲ  VIENŲ !   PADĖKITE  MUMS.  DALYVAUKITE  EITYNĖSE !“

Kategorijos: Architektūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Nuomonių ratas, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė