Marsas susiformavo anksčiau nei manyta (2)

Arūnas Rasakevičius, www.alkas.lt

Marsas. NASA nuotr.

Marsas. NASA nuotr.

Marsas susiformavo per rekordiškai trumpą laiką – „tik“ per 2 ar 3 mln metų. Tokią greitą evoliuciją įrodo ir tai, jog raudonoji planeta yra dešimt kartų lengvesnė nei Žemė.

Tyrimų rezultatai publikuoti žurnale „Nature“ sako, jog Marsas tapo „laimės kūdikiu“ ir išvengė susidūrimo su Saulės sistemos statybine medžiaga. Mūsų planetų sistemos formavimosi pradinėje stadijoje buvo apstu dulkių ir dujų. Dėl traukos susidarydavo sutankėję gumulai, kurie susijungdavo į dar didesnius darinius, kuriuos astronomai vadina „planetų embrionais“. Tokie dariniai turėjo didelę traukos jėgą ir galėjo susilieti, būti išsviesti iš Saulės sistemos arba suskilti į nedideles dalis. Mėnulis, kaip manoma, susidarė irgi po Žemės susidūrimo su su stambiu medžiagos gniužulu.

Jau anksčiau mokslininkai įtarė, kad Marsas išvengė susidūrimų, susiformavo anksčiau ir todėl yra žymiai mažesnis, nei turėtų būti. Patvirtinti šią teoriją padėjo 44 meteoritų cheminė analizė. Tyrimo rezultatas leidžia manyti, kad Marsas susiformavo per 2–3 mln, kai tuo tarpu Žemė – per keletą dešimčių milijonų metų.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė