Latvijos prezidentas V.Zatleras tautos paprašė paleisti Seimą (6)

www.alkas.lt

V.Zatleras | delfi.lv nuotr.

V.Zatleras | delfi.lv nuotr.

Vakar, gegužės 28 d. vakare, Latvijos prezidentas Valdis Zatleras per nacionalinę televiziją ir radiją kreipėsi į Tautą, prašydamas leidimo nutraukti Seimo įgaliojimus.

 Kadenciją baigiantis prezidentas V.Zatleras savo sprendimo motyvu įvardijo neseniai Latvijos Seimą supurčiusį skandalą, kuomet Seimas  Kovos su korupcija biurui nedavė leidimo atlikti kratą įstatymų leidėjo ir stambaus verslininko, įtariamo korupciniais sandoriais, Ainaro Šlesaro namuose.

„Svarbiausia užduotimi buvo atmesti viską kas kelia visuomenės nepasitikėjimą valdžia, tačiau tas nebuvo padaryta. Ketvirtadienio balsavimas parodė esant rimtą prieštarą tarp įstatymų leidžiamosios valdžios ir teismų. Seimas parodė nepagarbą teismui. Labai gaila, tai įvyko jau ne pirmą kartą“ – pareiškė prezidentas.

„Mes matome, kad Seimas gerai jaučiasi melo atmosferoje“, – pripažino Zatleras.

Zatleras priminė, kad Seimas anksčiau nepatvirtino nepriekaištingos reputacijos teisininko ir neperrinko Generalinio prokuroro teisėjo pareigoms Janio Maizyčio.

Buvo pasakyta, kad Seime tęsiasi prekyba pareigybėmis. „Pareigybės, kaip įprasta, dalinamoms saviems. Atskirų asmenų interesai yra iškeliami aukščiau už valstybinius“, – sakė Prezidentas.

„Ar turime pasiekimų? Mūsų šalis jų turi. Mes stebuklingu būdu per 3 metus įveikėme krizę. Mes esame pavyzdžiu. Veiksmo pavyzdžiu. Rezultatų pavyzdžiu. Būsime sąžiningi – krizę padėjo įveikti Latvijos gyventojai. Vardan ko? Nejaugi dėl to, kad būtų padidintas oligarchų pelnas, būtų leista apvogti savo šalį? Kad įstatymas taptu nereikšmingu lozungu?.. Šįkart mes galime kalbėti ne tik apie šalies išgrobstymą. Galima pajusti, kad arėja demokratijos privatizacija“, – pareiškė prezidentas.

„Man tai yra sunkus pasirinkimas, tačiau aš esu davęs Prezidento priesaiką daryti viską Tautos ir šalies labui. Noriu suteikti galimybę nutraukti visko leistinumą, padėti tašką tokiam elgesiui su Tauta“, – pareiškė jis.

V.Zatleras kreipėsi į Latvijos Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad būtų paskelbtas referendumas dėl Seimo įgaliojimų nutraukimo.

Jei referendumas nepavyktų, tai posto netektų pats prezidentas. Tačiau V.Zatlerui tas nesvarbu, nes jo prezidentinė kadencija baigiasi liepos 7 d. Tuo tarpu Seimo nariai savo kadencijas tik pradeda, nes Latvijos Seimas buvo išrinktas tik prieš 7 mėnesius.

Vertindami Latvijos prezidento veiksmus, kai kurie Lietuvos politikai suskubo pareikšti, esą tai yra neapgalvotas ir žalingas sprendimas, mat Lietuvos Seime dar daugiau yra blogybių, tačiau niekas jo nesiruošia paleisti.

Sužinojęs, kad V.Zatleras paleisti Seimą paragino dėl jo moralinį veidą sutepusio skandalo, Lietuvos respublikos Seimo narys S.Pečeliūnas, neslėpdamas nuostabos, portalui delfi.lt sakė:

„Dėl to? Pas mus – žiūrėkit, kiek neleido [patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narių – alkas.lt pastaba]. Seniai jau visus turėjo išvaikyti, jeigu taip, – ironizavo S.Pečeliūnas, primindamas visą šios kadencijos Lietuvos Seimą lydinčius skandalus dėl žlugusios apkaltos Aleksandrui Sacharukui, kelių parlamentarų išsaugotą teisinę neliečiamybę ir t.t. – Tik ką gi parlamento rinkimai įvyko. Dar jis nieko negalėjo blogo pridirbti, atvirai pasakius. Jeigu dėl tokių faktų… Patys gi matėte, kiek pas mus tokių faktų įvyko – pradedant Sacharuku ir baigiant Lementausku. Mes šiek tiek kita, man atrodo, geresne logika vadovaujamės.“

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė