Karaliaučiuje rastas lobis – retas amuletų rinkinys (6)

www.alkas.lt

MA Archeologijos instituto Baltijos ekspedicijos dalyviai, kasinėdami išsprogdintų Karališkųjų rūmų vietoje, aptiko retų medalionų lobį, datuojamą vėlyvaisiais Viduramžiais. Baltijos ekspedicijos viršininkas archeologas Vladimiras Kulakovas Rusijos naujienų agentūrai IA Regnum sakė, kad toje vietoje, kur būta vakarinio rūmų fligelio, vienas archeologas aptiko nedidelį sidabrinį futliarą, kuriame gulėjo 11 mistiškais simboliais papuoštų daiktų. Tarp jų yra amuletai su ragus ir uodegas turinčių būtybių vaizdais, medalionai su hebrajiškais užrašais bei magiškais simboliais išmargintas paauksuotas žiedas.

„Beje žiedas geležine kniede buvo pritvirtintas prie vidinės futliaro sienelės, taigi, matyt, galėjo atlikti magiškos apsaugos priemonės vaidmenį“, – samprotavo V.Kulakovas. Jo nuomone, visi tie daiktai yra kilę iš XVI a. Prūsijos hercogo Albrechto valdymo laikų.

„Mokslinė reikšmė šio radinio yra neįkainuojama, nes net vienetiniai tokie maginiai daiktai senovėje visuomet buvo uždrausti, o čia mes susidūrėme su visu kompleksu“, – pabrėžė V.Kulakovas.

Savo ruožtu archeologų grupės vadovas Anatolijus Valujevas atkreipė dėmesį į savo pavaldinių elgesį tuomet, kai lobis buvo ištrauktas iš žemės. „Žmonės buvo išsigandę, kad suardė užkeiktą slaptavietę. Kitą dieną sulūžo mūsų automašina “КамАЗ”, kuria vežėme gruntą, kažkam iš darbininkų sudegė lygintuvas“, – sakė šypsodamasis archeologas.
 
 
Kasinėjimus susprogdintų Karališkųjų rūmų vietoje finansuoja vokiečių žurnalas Der Spiegel. Kaliningrado valdžia 2004 m. yra priėmusi sprendimą kasinėjimų vietoje įrengti muziejų po atviru dangumi ir yra skyrusi tam 10 milijonų rublių.

Karaliaučiaus pilis buvo pastatyta XIII a.  Antrojo pasaulinio karo metu šiuose rūmuose buvo saugomas Gintaro kambarys, kurį naciai išvežė iš Jakaterinos rūmų. 1944 m. rugpjūčio mėnesį rūmai buvo apgriauti per britų aviacijos antskrydį. SSKP Kaliningrado srities komiteto nurodymu kultūros paminklo griuvėsiai buvo išsprogdinti septintajame dešimtmetyje.

Prengta pagal IA Regnum pranešimą

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė