Gandrų gyvenimas – tiesiogiai internetu (tiesioginė vaizdo transliacija iš lizdo) (17)

gandrai-tiesiogiai

Gandrai tiesiogiai

Šį pavasarį ir vasarą TV serialas „Naisių vasara“ pradžiugino dar vienu projektu. Šį kartą – galimybe 24 val. per parą stebėti gandrų gyvenimą lizde tiesiogiai internetu. Projekto autorius, serialo „Naisių vasara“ mecenatas Ramūnas Karbauskis džiaugiasi galėdamas Lietuvai padovanoti ypatingą reginį.

„Gandras – Lietuvos nacionalinis paukštis, tačiau ką apie jį žinome? Projekto vienas svarbiausių tikslų suteikti galimybę visiems norintiems iš arti stebėti gandrus. Savo akimis pamatyti kaip jis gyvena, maitinasi, augina vaikus“, – sako projekto sumanytojas Ramūnas Karbauskis.

Pasak R.Karbauskio, gandras pasirinktas ir dėl jo ryšio su kaimu. „Neretai pasiklydę kasdieniniuose rūpesčiuose daugelis mūsų ieško atgaivos – o ji, mano nuomone, visai šalia. Tereikia atsigręžti į gamtą, kad ir kompiuterio ekrane – jei nėra kitų galimybių – sugrįžti į kaimą ir pajusti jo teikiamą atgaivą. O būtent gandro gyvenimas „kvėpuoja” natūralumu, ramybe“, – sako projekto sumanytojas.

Ankstų pavasarį startavęs projektas pradžioje atrodė nebus sėkmingas. Į lizdą sugrįžo tik vienas gandras – jau buvo nerimaujama, kad antrasis pakeliui į namus bus žuvęs.

„Kaip žinia gandrai sudaro poras visam gyvenimui. Jei vienam kas atsitinka, kitas irgi neišgyvena ilgai. Tačiau mūsų rūpestis buvo per daug ankstyvas. Neilgai trukus sugrįžo ir antrasis gandras, bei visi galėjo stebėti paukščių meilės šokį, vėliau išvysti kiaušinių perėjimo procesą, o neseniai pasaulį išvydo keturi gandriukai“, – sako R. Karbauskis.

Pasak projekto iniciatorių gandrus stebėti bus galima iki tol, kol jie paliks lizdą ir išsirengs kelionei į šiltesnius kraštus. Tikimasi, kad „Naisių vasaros“ graži iniciatyva paskatins visuomenę aktyviau domėtis gamta ir suteiks malonių akimirkų smalsuoliams.

Gandrus galima stebėti prisijungus prie www.naisiuvasara.lt arba žiūrėti tiesiogiai čia:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė