Naujos A.Juozaičio knygos „Ryga – niekieno civilizacija“ sutiktuvės (0)

www.alkas.lt

A.Juozaitis

A.Juozaitis

Rytoj gegužės 26 d., 15 val., Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konferencijoje, Šiaulių universiteto bibliotekoje (Vytauto g. 84, II a. konferencijų salėje) vyks susitikimas su filosofu, rašytoju, buvusiu Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir tarybos nariu Arvydu Juozaičiu.

Susitikime rašytojas pristatys savo naują knygą „Ryga – niekieno civilizacija“. Keletą pastarųjų metų autorius gyveno Latvijoje, tad, remiantis ir asmenine patirtimi, ir istoriniais dokumentais, knygoje pasakojama apie Latvijos kultūrą, politiką, literatūrą, demografiją ir kitus dalykus.

„Arvydas Juozaitis eseistine forma bando perteikti tai, kas beveik neįmanoma – miesto dvasią. Ir jam tai lengvai pavyksta – sudėtingos istorinės peripetijos pateikiamos kaip gero detektyvo siužetinės linijos, nuosekliai audžiamas margaspalvis miesto audinys. Tiesą sakant, ši knyga ne tik apie Rygos miestą, o apie Latvijos istoriją bei dvasią, apie lietuvius, apie viso baltiškojo regiono santykius“, – sako leidyklos direktorė Danguolė Viliūnienė.

Skvarbus rašytojo žvilgsnis pastebi tai, ko nemato trumpam pas kaimynus užsukęs lietuvis. Latvija ir Lietuva – panašios, tačiau vis dar nemokančios tautinio šokio šokti poroje. Autorius siūlo į kaimyninę šalį pažvelgti kaip į neatrastą civilizaciją, kurioje rastume daugiau skirtumų nei bendrumų.

Leidykla “Alma littera” jau dvidešimt metų leidžia geriausius ir populiariausius pasaulio rašytojų kūrinius įvairaus amžiaus skaitytojams. Leidyklos misija – skatinti pažinimo ir skaitymo poreikį, teikti pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą.

Susiję straipsniai:
Arvydas Juozaitis – apie mums savą, bet beveik nepažįstamą Rygą
Tauta iš žodžių, arba Es runāju latviski (audio, video)
Sapnis par Latviju (video)

Kategorijos: Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė