Dailieji amatai atgimsta Vilniuje (0)

www.alkas.lt

Rytoj, gegužės 24 d, 11 val. Vilniaus savivaldybėjė vyks oficialus parodos „Dailiųjų amatų sugrįžimas Vilniuje“ atidarymas ir pristatymas. Svečius pasitiks šventiniais drabužiais pasidabinę amatininkai su amatų vėliavomis. Kol dainininkai garbins amatininkų dalią, bus atliekama šventinė apeiga su gintaru. Kalvio kūjo dūžis paskelbs amatininkų susibūrimo pradžią. Atidaryme bus pristatyti Savivaldybės Dailiųjų amatų programos veiklos ir Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos tikslai ir ateities siekiai atgaivinti Tymo priemiestį.

Paroda skirta Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos penkmečio ir Vilniaus savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos veiklos artėjančio dešimtmečio progoms pažymėti.

Dvikalbiuose – lietuvių, anglų – 4 stenduose ir 9 skyduose pateikiama informacija apie Vilniaus krašto amatininkystę, amatų santykį su miesto istorija, Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos veiklą, vykdomus projektus ir ateities planus. Čia lankytojai ras trumpus aprašymus apie kiekvieno amato ištakas, amatų gamybos procesų mokomąją-pažintinę ir ugdomąją veiklą, bendradarbiavimo bei ateities vizijas. Parodoje pateikta daug vaizdinės medžiagos, žemėlapyje pažymėtas Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos narių galerijų-dirbtuvių išsidėstymas.

Parodos vienas iš stendų skirtas Tymo istorinio priemiesčio istorijai ir numatomai jo ateičiai – priemiesčio atkūrimui įsteigiant „Amatų miestelį” su informaciniu ir mokymų centru, dirbtuvėmis ir galerijomis.

Iš savivaldybės paroda „keliaus” po Vilniaus mokyklas, spec. mokymo bei viešąsias įstaigas, bus eksponuojama sostinės renginiuose, šventėse, tarptautiniuose renginiuose.
Paroda Savivaldybėje veiks iki gegužės 30 d.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė