Vytautui Kernagiui šiandien būtų sukakę 60 (video) (0)

Vytautas Kernagis 1951 05 19 –2008 03 15

Vytautas Kernagis – Išeinu:

Gegužės 19 d. V.Kernagiui, Lietuvoje dainuojamosios poezijos šviesuliui, „Dainos teatro“ ir kabareto „Tarp girnų“ įkūrėjui, režisieriui ir renginių vedėjui būtų sukakę 60 metų. Ta proga šiandien V.Kernagio atminimui Vilniuje, Kaštonų gatvėje, ant 2-u numeriu pažymėto namo buvo atidengta atminimo lenta. Jaunystėje čia gyveno maestro. Šis namas yra visai netoli nuo Vilniaus Lukiškių aikštės kurioje vakar buvo surengtas renginio „Vilniaus Brodas gyvas” anonsas.  Pats renginys vyks šį savaitgalį, gegužės 20 – 21 d.

Brodo pavadinimas kilo nuo rusiško žodžio бродить (klaidžioti, vakščioti, bastytis ir pan.). Brodą labiausiai išpopuliarino Vytautas Kernagis, kurio šiemet gimimo 60-ąsias gimimo metines minime.

Praeito šimtmečio 8-9 dešimtmetyje pagrindinėje Vilniaus miesto gatvėje – Lenino prospekte – dabar vėl vadinamoje Gedimino prospektu –  rinkdavosi laisvos sielos menininkai, o ir šiaip smalsi jaunuomenė, muzikuodavo ar tiesiog klausydavosi tuo metu populiarios The Beatles muzikos.

Pagrindinė Vilniaus gatvė tapdavo smagių susitikimų vieta, kur, net ir stebint akylai sovietinio saugumo akiai, atvirai išsipasakodavo, dalindavosi kultūrinėmis naujienomis ar tiesiog „šlifuodavo“ nuo vieno iki kito prospekto galo.

Vilniaus mokytojų namai kartu su Vytauto Kernagio fondu gegužės 20–21 dienomis visus vilniečius bei sostinės svečius kviečia sugrįžti į minėtų dešimtmečių hipių dvasia paženklinto projekto „Vilniaus Brodas gyvas“ renginius, kurie vyks Vilniaus Lukiškių aikštėje.

Renginiai prasidės penktadienį 18 val. teatralizuota eisena nuo Vilniaus S. Daukanto gimnazijos iki Lukiškių a. Šį vakarą čia bus surengtas dainuojamosios poezijos koncertas, o 21 val. visi galės dar kartą išvysti filmą „Mažoji išpažintis“ (rež. A. Araminas), nuo kurio sukūrimo praėjo lygiai 40 metų.

Gegužės 21 d., šeštadienį, nuo 13 val. bus galima pasiklausyti jaunųjų atlikėjų Gyčio Ambrazevičiaus, Artūro Dubakos ir Dominykos Adomaitytės, Mano Zemlecko ir Kamilės Gudmonaitės, Linos Štalytės. Po valandos projekto organizatoriai kviečia susitikti su Brodo vaikais bei pasiklausyti jų atsiminimų, kuriais dalinsis Olegas Zacharenkovas, Audra Sabaliauskienė, Eglė Jakubonytė, Aleksandras Kavaliūnas (grupės „Rūpūs miltai“) ir kt. Prisiminę svagius Brodo laikus, Brodo vaikai surengs koncertą, kuriame skambės tuo laikotarpiu jų sukurti kūriniai. Šiame koncerte dalyvaus Olegas Zacharenkovas su grupe „Blues panorama“, grupės „Kertukai“ lyderis Vydmantas Juronis, Edmundas Urbonas ir Gediminas Laurinavičius, Dmitrijus Bulybenko, grupės „Senas kuinas” vokalistas ir lyderis Vilijus Važnevičius bei Šarūnas Mačiulis su grupe „Poliarizuoti stiklai“.

Juos Vilniaus Brodo scenoje keis grupės „Saulėti broliai”, „Avenue Acoustic“, Andrius Kulikauskas. „Vilniaus Brodo“ renginių programą vainikuos koncertas „Vytautas Kernagis gyvai“, kuriame iš ekrano savo dainas atliks pats Maestro V. Kernagis, o jam pritars A. Kulikauskas su estradine grupe. Po koncerto, apie 20.30 val. visi kviečiami į šokių vakarą, kuriame skambės to laikotarpio muzika, o ekrane švysčios tikrąjį Brodą primenantys vaizdai.

Projekto „Vilniaus Brodas gyvas“ metu Lukiškių aikštėje įsikurs Brodo bufetas. Jame bus galima atsigerti gazuoto vandens iš legendinių aparatų, sulčių iš daugeliui nostalgiją keliančių kolbų, paskanauti patiekalų, kurie tuo laiku buvo neatsiejami nuo dienos raciono. Žaidimų kampe bus galima apžiūrėti Žaislų muziejaus įrengta ekspoziciją, savo figūras pasitikrinti kreivuose veidrodžiuose, o skaitykloje pasklaidyti senus laikraščių, žurnalų, knygų. Visus, menančius tuometinį prospektą kviesime savo lankomiausias vietas pažymėti Brodo žemėlapyje, o galerijoje – pasižvalgyti į gerai pažįstamus veidus.

Lukiškių aikštėje taip pat veiks Brodo plokštelinė. Čia bus galima nusipirkti vinilinių plokštelių.

Gedimino pr. atkarpoje nuo J. Tumo-Vaižganto iki Vasarios 16-sios gatvės visą šeštadienį veiks istorinių automobilių paroda, tarp kurių bus galima ne tik išvysti, bet ir užsukti į 1970-uosius metus menantį troleibusą.
Organizatoriai renginiui Lukiškių aikštę pasirinko dėl jos populiarumo minėtais dešimtmečiais. Čia savo kūrybinį kelią pradėjo ne vienas šiandien žinomas atlikėjas. Rugsėjį prie pagrindinio įėjimo į aikštę bus atidarytas suoliukas, įamžinantis ir V. Kernagio kūrybinį kelią.

Visi į renginius kviečiami ateiti apsirengus praeito šimtmečio 8 – 9 dešimtmetį menančiais drabužiais (plačiom ir spalvingom kelnėm, gėlėtais marškiniais ar suknelėm). Jeigu savo asmeninėse bibliotekose dar kas nors turi to laikmečio knygų, žurnalų ar laikraščių, kviečiame atsinešti į skaityklą ir pasidalinti su visais renginio smalsuoliais.

Šeštadienį, gegužės 21 d., 19 val., festivalį užbaigs koncertas “Vytautas Kernagis gyvai”. Didžiuliame ekrane bus rodomas dainuojantis V.Kernagis, o jam gyvai pritars Brodo vaikas Andrius Kulikauskas su grupe.

„Vilniaus Brodas gyvas” dienotvarkė:

Gegužės 20 d.

18 val. Nuo Vilniaus S. Daukanto gimnazijos. Teatralizuota eisena.
18.30 val. Projekto „Vilniaus Brodas gyvas” atidarymas.
19 val. Dainuojamosios poezijos koncertas. Dalyvaus Virgis Stakėnas, Gediminas Storpirštis, Giedrius Arbačiauskas, Vytautas V. Landsbergis.
21 val. Filmas „Mažoji išpažintis” (rež. A. Araminas)

Gegužės 21 d.

13 val. Jaunųjų bardų koncertas. Dalyvaus Gytis Ambrazevičius, Artūras Dubaka ir Dominyka Adomaitytė, Mantas Zemleckas ir Kamilė Gudmonaitė, Lina Štalytė;
14 val. Brodo kartos žmonių atsiminimų popietė;
15 val. Koncertuos „Brodo vaikai”: Olegas Zacharenkovas ir grupė „Blues panorama”, Vydmantas Juronis („Kertukai”), Eugenijus Urbonas ir Gediminas Laurinavičius, Dmitrijus Bulybenko, Vilijus Važnevičius („Senas kuinas” ) ir draugai, grupė „Poliarizuoti stiklai”;
17 val. Grupės „Saulės broliai” koncertas;
17.20 val. Grupės „Avenue Acoustic” koncertas;
18 val. Andriaus Kulikausko autorinių dainų valanda;
18.30 val. Aukcionas. Čia galėsite įsigyti tikrajį Brodą menančių daiktų;
19 val. Koncertas „VYTAUTAS KERNAGIS GYVAI”. Dalyvaus A. Kulikauskas ir estradinė grupė;
20.30 val. Brodo šokių vakaras.

Projektas „Vilniaus Brodas gyvas“ Vilniaus mokytojų namų iniciatyva rengiamas antrus metus. Jo pagridinis tikslas – ne rekonstruoti buvusios sovietinės dvasios, o vilniečiams gyvai papasakoti apie laikotarpį, kuris mūsų kultūrai yra ne šiaip laikotarpis, o reiškinys, davęs iškilias muzikos, kino, literatūros asmenybes.

Šalyje maestro V.Kernagio jubiliejus minimas nuo ankstyvo pavasario. Viešoji įstaiga Vytauto Kernagio fondas surengė du koncertus: “Vytautas Kernagis. Kitoks koncertas” ir “Vytautas Kernagis gyvai”. Pirmajame jauna grupė “Acoustic Avenue” V.Kernagio dainas aranžavo – kiekviena skambėjo kitaip nei klausytojai buvo įpratę jas girdėti. Kovą šis koncertas vyko septyniuose Lietuvos miestuose. Antrasis koncertas – „Vytautas Kernagis gyvai“ – praėjusį šeštadienį jau įvyko Palangoje, muzikos klube „Vandenis“.

Vytautas kernagis – Širdele mano:

Vytautas Kernagis – Šaukiu aš Tautą:

httpv://youtu.be/2XnTKv0X6O4

Kategorijos: Menas, Vaizdai sielai, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė