Arvydas Juozaitis – apie mums savą, bet beveik nepažįstamą Rygą (1)

Leidykla „Alma littera“ išleido filosofo, rašytojo, politiko, buvusio Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir tarybos nario Arvydo Juozaičio knygą „Ryga – niekieno civilizacija“. Keletą pastarųjų metų autorius gyveno Latvijoje, tad, remdamasis ir asmenine patirtimi, ir istoriniais dokumentais, knygoje jis pasakoja apie Latvijos kultūrą, politiką, literatūrą, demografiją ir kitus dalykus.

„Apie Latviją žinome labai nedaug, – sako Arvydas Juozaitis. – Dainų šventės, Raimondas Paulas, Laima Vaikulė, saldainių fabrikas „Laima“, mikroautobusai „Latvija“, strimelės  ir… tyla, kurioje dar visai neseniai plyšavo Rygoje pagamintas radijo imtuvas VEF’as.

Knyga gimė panirus į Rygos pasaulį – tiek latviškąjį, išmokus kalbą, tiek rusiškąjį, nepamiršus kalbos. Šios abi kalbos padėjo suprasti, kokia toji nūdienė Rygos ir visos Latvijos civilizacija… Labai keista civilizacija, kurios Lietuva nepažįsta. O pažinti reikia, antraip mums nepavyks išgelbėti svetimų civilizacijų atakuojamo baltiškojo pasaulio.“

„Arvydas Juozaitis eseistine forma bando perteikti tai, kas beveik neįmanoma – miesto dvasią. Ir jam tai lengvai pavyksta – sudėtingos istorinės peripetijos pateikiamos kaip gero detektyvo siužetinės linijos, nuosekliai audžiamas margaspalvis miesto audinys. Tiesą sakant, ši knyga ne tik  apie Rygos miestą, o apie Latvijos istoriją bei dvasią, apie lietuvius, apie viso baltiškojo regiono santykius“, – sako leidyklos direktorė Danguolė Viliūnienė.

Leidykla „Alma littera“ jau beveik dvidešimt metų leidžia geriausius ir populiariausius pasaulio rašytojų kūrinius įvairaus amžiaus skaitytojams. Leidyklos misija – teikti pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą.

Knyga pirmą kartą bus pristatyta Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konferencijoje, 2011 metų gegužės 26 dieną, 10 valandą, Viešojoje P.Višinskio bibliotekoje (Aušros alėja 62, Šiauliai).

Kategorijos: Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Sveikinu Jus Arvydai,su didžiu darbu. Nekantrauju įsigyti ir perskaityti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė