Rumšiškėse – renginys visai šeimai „Čia visa Lietuva“ (0)

www.alkas.lt

Šiandien gegužės 13 d. Rumšiškėse prasidės visą savaitgalį vyksiantis didžiausias Lietuvoje visai šeimai skirtas renginys „Čia visa Lietuva“.

Renginį Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejaus Miestelio scenoje pradės ir susirinkusiuosius dainuoti kvies LTV etnografinės vakaronės „Duokim garo“ finalinio koncerto dalyviai.

Suburs turiningo laisvalaikio mėgėjus

Gegužės 14–15 d. nuo 12 val. Tarptautinės šeimos dienos proga Lietuvos gyventojus ir šalies svečius subursiantis festivalis „Čia visa Lietuva“ kvies puoselėti gražiausias lietuvių tautos tradicijas ir stiprinti tarpusavio ryšį – leis iš arčiau pažinti tautinį paveldą, siūlydamas gausybę pramogų suteiks išskirtinę galimybę turiningai, linksmai ir įsimintinai praleisti laiką.

Antrus metus VšĮ „Combo concert“ organizuojamame renginyje visi – tiek suaugusieji, tiek vaikai – galės įvairiomis formomis skirtingose Lietuvos liaudies buities muziejaus vietose susipažinti su lietuvių liaudies kultūra, tradicijomis, papročiais. Maži ir dideli turės progą lankyti parodas, dainuoti, šokti, prisiminti nuotaikingus žaidimus, pramogas, amatininkų mugėse įsigyti nepakartojamų lietuviškų gaminių, o ūkininkų turguje – sveikų lietuviškų maisto gaminių.

Kvies į gausybę koncertų

Festivalio šeimai metu net keturiose scenose nuo ryto iki vakaro koncertuos populiariosios bei liaudies muzikos grupės, kolektyvai ir atlikėjai.

Šeštadienį, gegužės 14 d., scenoje pasirodys „Kvintos“ vaikinai, stovėti vietoje neleis tautinio meno ansamblis „Nemunas“, koncertuos grupė „Mergiotėz“, įvairūs vaikų kolektyvai, skambės FolkShok ritmai, bardų muzika. Festivalio metu šeštadienį ir sekmadienį aidės daug metų Lietuvos bei užsienio šalių klausytojus džiuginančios ansamblio „Lietuva“ atliekamos lietuviškos dainos ir šokių melodijos. „Lietuva“ dainuos Lietuvai – skambės pirmojo ansamblio veiklos periodo kūrėjų dainos ir šokiai bei vėliau sukūrusių ryškų tautinės muzikos stilių kompozitorių kūriniai.

Sekmadienį, gegužės 15 d., koncertuos ansamblis „Jonis“, geriausiųjų dainų repertuarą pristatys publikos pripažinimą pelnęs kolektyvas „Tele bim–bam“, pasirodys įvairios kapelos, ansambliai, vaikų kolektyvai, susirinkusiesiems Miestelio bažnyčioje bus skiriama garso meditacija.

Rungsis čempionatuose

Renginyje bus gausu varžybų: aistras kaitins žoliapjovių lenktynės, vyks įvairūs čempionatai ir net siekiama pagerinti Lietuvos rekordą. „Čia visa Lietuva“ kvies išbandyti savo jėgas Galiūnų čempionate „Lietuvos galiūnų taurė 2011“ – susirungti su Lietuvos galiūnais profesionalais. Čempionate žada dalyvauti stipriausias visų laikų pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas, įvairių čempionatų prizininkai Vidas Blekaitis ir Saulius Brusokas.

Renginio metu Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija kvies į VI–ąjį atvirą Lietuvos grilio čempionatą. Dalyvausiančios komandos rungsis ir sieks pelnyti teisėjų palankumą kepdamos šonkauliukus, vištienos, jautienos, kiaulienos patiekalus bei desertus, o jų kapitonai konkurse rodys savo išmonę – komisija išsiaiškins geriausią barbekiu kepėją–kapitoną.

Visi besidomintys medžio kirtimo, šakų genėjimo, stiebų pjaustymo darbų vingrybėmis bus pakviesti į atvirą Lietuvos medkirčių čempionatą. Praėjusiais metais renginio metu vykęs čempionatas sutraukė labai daug susidomėjusiųjų ir dalyvių – jame dalyvavo 16 medkirčių iš Lietuvos ir 9 svečiai iš Latvijos, Baltarusijos ir Estijos. Šiemet prie minėtų šalių atstovų žada prisijungti Lenkijos komanda ir Pasaulio čempionas estas Andresas Oleskas (Andres Olesk).

Supažindins su liaudies menu ir amatais

Rumšiškėse rinksis ir liaudies meno kūrėjai, amatininkai savo kūriniais pasakojantys apie istoriją, tradiciją, kultūrinį paveldą ir jo atspindžius šiuolaikiniame mene. Jie festivalio šeimai „Čia visa Lietuva“ svečiams siūlys ne tik įsigyti unikalių rankų darbo dirbinių, demonstruos savo ilgametę patirtį – kaldins žalvarinius papuošalus, monetas, droš skulptūras ir namų apyvokos įrankius, megs – bet ir pasakos apie savo meistrystės paslaptis, leis patiems išbandyti savo jėgas ir sugebėjimus.

Specialios pramogos mažiesiems

Mažiausiesiems ir tiems, kurie su džiaugsmu prisimena savo vaikystę, šeimų festivalis atvers duris į pasakų erdves – aitvarų ir milžiniškų muilo burbulų pievas, zoologijos parkelį, skautų stovyklavietes bei kitas specialiai jiems pritaikytas ir džiaugsmą keliančias Lietuvos liaudies muziejaus kerteles.

Vaikų erdvėje šeštadienį ir sekmadienį įdomią programą mažiesiems pasiūlys cirko artistai, parengę programas su gyvūnėliais bei akrobatinius triukus, Kauno Kazio Binkio teatras, kviesiantis šokti, dainuoti, žaisti žaidimus, varžytis sporto rungtyse, pabendrauti su žinomų pasakų personažais. Čia taip pat rinksis ir mėgstantieji skaniai pavalgyti – jiems bus siūloma dalyvauti ledų ir arbūzų valgymo varžybose, o prisivalgius – „pasportuoti“ vaikų diskotekoje.

Skelbs kemperių sezono atidarymą

„Čia visa Lietuva“ dalyviai ir svečiai atidarys ir ilgai lauktą namelių ant ratų sezoną. Atvykusieji su kemperiu ne tik turės galimybę paįvairinti kasdienybę, bet ir nakvoti muziejaus teritorijoje – visą savaitgalį negalvojant apie kelionę namo turiningai leisti laisvalaikį su šeima.

Pramogos ant žemės ir ore

„Čia visa Lietuva“ lankytojus džiugins paradas, kurio metu renginio dalyviai žygiuos iš Dzūkijos į Miestelį, „Fotoskrydžio“ paroda, pirčių kiemas, dėmesį trauks kinologų parodomosios pratybos su šunimis, Žemaitukų veislės arklių pasirodymai bei kitos aktyvios atrakcijos.

Į besirungiančius ir kitaip besilinksminančius šeimos narius „Čia visa Lietuva“ siūlys pažvelgti ir iš oro baliono ar parasparnio.

Daugiau žinių apie renginį gausite iš „Čia visa Lietuva“ atstovės ryšiams su visuomene Indrės Sekevičienės, tel. + 370 620 32720, el. p. naujienos@combo.lt

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė