Ketvirtadienio Perkūnkalbė (10)

Miglė Nargėlaitė, www.alkas.lt

Lietuva yra niekinama nepelnytai. Lietuviai niekina patys save. Taip paprasčiausiai yra. Vietoj įkvepiančios Perkūno jėgos, einančios per kūną, mes pasirenkame vargšų invalidų vaidmenį. Turėtumėm sakyti, kad mes galime viską, kad galime įveikti pačias didžiausias kliūtis, tačiau sakome (ypač viešojoje erdvėje), kad viskas yra blogai, kad Lietuva nepajėgi to ir ano padaryti. Kitaip tariant, nepajėgūs mes patys.

Vis dėlto ketvirtadienio Perkūnas skelbia, kad esame viena pajėgiausių tautų. Kai baudžiauninkais paversta tauta, turinti labai mažai inteligentų, 1918 metais paskelbė savo nepriklausomybę, tai atrodė tarsi stebuklas daugeliui. Tą kartą žydų tauta paėmė iš mūsų pavyzdį. 1918 metų lietuviai tapo atspirties tašku žydams sukurti savo valstybę Izraelyje – pirmieji prezidentai buvo litvakai. Mūsų tauta ne tik įkvepia, bet ir gali daugiau, nei atrodo.

Švedų atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvoje korupcija yra mažesnė nei Estijoje ir Latvijoje, o juk Estiją šiuo metu žiniasklaida parodo kaip labiausiai besivystančią Baltijos regiono valstybę.

Mes turime ir kitų teigiamų dalykų, bet esame linkę nuvertinti save. Pats laikas pažvelgti į stiklinę kaip į puspilnę ir pamiršti pustuštę. Turime visas galimybes veikti, tik gal bijome? Petras Babickas savo „Pagonio maldoje“ skelbė, kad te trenkia Perkūnas tuos, kurie yra bailiai…

Kategorijos: Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė