Kviečia paskaita-diskusija „M.K.Čiurlionis: Lietuvos galimybių įžvalgos. Kultūros įtaka politikai ir visuomenės progresui“ (2)

M.Kazinikas, factor.ua nuotr.

Michailas Kazinikas

Šiandien, gegužės 11 d., 12 val., Lietuvos Respublikos Seimo III rūmų Konferencijų salėje vyks profesoriaus Michailo Kaziniko paskaita-diskusija „M. K. Čiurlionis: Lietuvos galimybių įžvalgos. Kultūros įtaka politikai ir visuomenės progresui“.

„Jeigu Čiurlionis taptų jūsų nacionaliniu simboliu, centrine figūra, apie kurią formuotųsi sąmonė – tai atvertų naujas galimybes ir padėtų Lietuvai pereiti į naują lygį“ – taip Mikalojų Konstantiną Čiurlionį išaukština profesorius Michailas Kazinikas, teigiantis, kad savo gyvenimą jis skaičiuoja iki ir po Čiurlionio.

M. Kazinikas – ne pirmą kartą Lietuvoje viešintis Nobelio premijos ceremonijos koncertų pagrindinis ekspertas, Stokholmo dramos instituto ir Skandinavijos aukštosios verslo mokyklos profesorius, menotyrininkas, kultūrologas, įkvepiančios minties ir muzikos virtuozas, sausio 13-osios įvykių metu lietuvių tautos dvasią kėlęs koncerte su G.Dalinkevičiaus kameriniu orkestru Kaune, taip pat filmo apie M. K. Čiurlionį autorius. Šiuo metu Švedijoje gyvenantis M. Kazinikas į savo paskaitas, seminarus, susitikimus, muzikinius diskusijų vakarus Europoje pritraukia tūkstantines auditorijas, politikus, menininkus, pedagogus, akademikus.

M. Kaziniko nuomone, M. K. Čiurlionio kūryba – tai didelis, bet nepakankamai įvertintas ir panaudojamas resursas Lietuvos galimybių vystymui, tačiau nepertraukiamas minties vystymasis meno kūriniuose gali būti perkeltas į politiką, švietimą, verslą ir t. t.

„Man didelė garbė, jog toks žmogus – prof. Michailas Kazinikas – svečiuosis ir dalinsis savo mintimis Seime. Turėtume įsiklausyti į jo teiginius apie M. K. Čiurlionio kūrybinio palikimo ir jo asmenybės vertingumą Lietuvai ir atkreipti dėmesį, jog tai, ko mums reikia garsinti mūsų šalies vardą ir išnaudoti turimas galimybes bei atrasti naujas, yra šalia, tad visų pirma turėtume atsigręžti į savo pačių turimą potencialą, o tik paskui dairytis į kitus kraštus“ – teigia renginio iniciatorė Seimo narė Asta Baukutė.

Paskaitoje-diskusijoje taip pat bus galima užduoti klausimus, išsakyti savo mintis, pastebėjimus, pasiūlymus.

M. Kaziniko paskaitos mintis papildys smuiko ir fortepijono muzika.

Paskaita-diskusija vyks rusų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Registracija į renginį: el. p. aupele@lrs.lt arba tel. (8 5) 239 6675.

Smuikininką, Nobelio premijos teikimo ceremonijos koncertų pagrindinį ekspertą, Stokholmo dramos instituto ir Skandinavijos aukštosios verslo mokyklos profesorių, menotyrininką, muzikos terapijos tyrinėtoją, Stokholmo teatro režisierių ir aktorių, rašytoją, straipsnių muzikos suvokimo tema autorių, Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos narį, 64 filmų autorių, pedagogą, talentingą lektorių  prof. Michailą Kaziniką Rusijos televizijos kanalo „Lietus“ laidos „Akimirkos“ vedėjas Aleksas Dubasas pristato trumpai, kaip švietėją. Siūlome pažiūrėti žemiau pateikiamą pokalbio su Michailu Kaziniku vaizdo įrašą rusų kalba ir patirti tikrą pažinimo malonumą.

httpv://youtu.be/2Ke7TAAhr5U

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė