„Baltosios gimties“ premija skirta Aistei Smilgevičiūtei ir Rokui Radzevičiui už naująjį albumą „Broliai“ (video) (1)

www.alkas.lt

A.Smilgevičiūtė ir „Skylė“

A.Smilgevičiūtė ir „Skylė“

Gegužės 6 d., mažoje Vilniaus muzikos krautuvėlėje „Ragainė“ susirinkusiems grupės „Skylė“ nariams buvo įteikta „Baltosios gimties“ premija.

Ta proga grupės nariai sostinės Pilies gatvės praeiviams surengė netikėtą siurprizą – išėję iš krautuvėlės  sugrojo vieną dainą iš  apdovanotojo albumo.

Nepriklausomos baltiškos muzikos leidyklos „Dangus“ 2004 m. įsteigta premija „Baltoji gimtis“ skiriama labiausiai pasižymėjusiems ir perspektyviausiems su baltiška etnika susijusiems kūrėjams,atlikėjams, bei žmonėms, savo pasišventimu, žiniomis, tyrinėjimais, atkaklia veikla ar iškiliais projektais nusipelnantiems dvasiniam baltų kultūros atgimimui. Taip aplink leidyklą susibūrusi bendruomenė išreiškia savo pagarbą ir paramą žmonėms, aukojantiems didelę dalį gyvenimo ir kūrybos baltiškosios kultūros pažinimui ir sklaidai.

Nepriklausomos baltiškos muzikos leidyklos „Dangus“ vadovas Ugnius Liogė įteikia premiją Rokio Radzevičiui

Nepriklausomos baltiškos muzikos leidyklos „Dangus“ vadovas Ugnius Liogė įteikia premiją Rokio Radzevičiui

Paskatinamoji praktiška premijos išraiška – kukli, bet nuoširdžiai skiriama piniginė suma. Lėšos „Baltosios Gimties“ premijai skirtos iš 2% pajamų mokesčio paramos, kurią Dangaus įstaigai „Baltijos Griaustinis“ skiria leidyklos iniciatyvas palaikantys piliečiai. Premijos gavėjai išrenkami su šios bendruomenės aptarimu ir balsavimu už labiausiai pažymėtiną metų veiklą.

Iki šiol „Baltoji Gimtis“ paskirta Donato Bielkausko ir Dariaus Gerulaičio projektui WEJDAS, Karaliaučiaus neo-folk grupei ROMOWE TIKOITO, baltiškų šventviečių tyrinėtojui dr. Vykintui Vaitkevičiui ir kitiems.

Netikėtas „Skylės“ pasirodymas Pilies gatvėje

Netikėtas „Skylės“ pasirodymas Pilies gatvėje

„Premiją už 2009-2010 m. nutarta skirti grupei SKYLĖ, sukūrusiai nuostabų ir galingą albumą „Broliai“. Tai monumentalus, nuoširdžiai išjaustas, ir įspūdingai įgyventintas darbas, tapęs ryškiausiu patriotišku kūrybiniu įvykiu per praėjusius metus,” – pasakojo leidyklos vadovas Ugnius Liogė. „Tikimės kad kartu su premija skiriami 1000 Lt pasitarnaus įgyvendinant naujas broliškas idėjas!“ –sėkmės linkėjo U.Liogė.

Lakoniškai iš vakaro „Skylės“ gerbėjams pranešę apie trumpą pasirodymą, grupės nariai, kaip ir buvo žadėję, lygiai 16.10 iš „Ragainės“ pakilo į Pilies gatvę. Ten jau lūkuriuojantiems, o taip pat ir nieko neįtariantiems atsitiktiniams praeiviams, akompanuojant kanklėms ir dviem akustinėms gitaroms, Aistė Smilgevičiūtė padainavo „Nemerk akių“ – dainą, kurios tekstas buvo parašytas 1949 m. partizanės Laukinukės.

Netikėtas „Skylės“ pasirodymas Pilies gatvėje

Netikėtas „Skylės“ pasirodymas Pilies gatvėje

Grupė jau nusprendė, kur panaudos piniginę premijos dalį. „Tai bus geras pradinis įnašas vienai mūsų idėjai – inicijavome paminklo partizanui Lionginui Baliukevičiui – Dzūkui sukūrimą ir pastatymą.“- pasakojo Rokas Radzevičius. „Partizanas Dzūkas paliko dienoraštį, kuris didele dalimi įkvėpė albumą „Broliai“ bei padarė gilų įspūdį. Paminklą ketiname atidengti birželio pabaigoje šio laisvės kovotojo žūties vietoje Dzūkijoje – Žaliamiškyje, esančiame netoli Leipalingio“.

Aistė Smilgevičiūtė ir „Skylė“ – Priesaika

httpv://www.youtube.com/watch?v=f8axDJBzYwI&feature=related

Aistė Smilgevičiūtė  ir „Skylė“ – Žalia daina (gyvai)

httpv://www.youtube.com/watch?v=LuwsaSKM4Q4Aistė

Smilgevičiūtė ir „Skylė“ – Paskutinė kulka (gyvai):

httpv://www.youtube.com/watch?v=tocTnuH0fnI

Albumas „Broliai“:

1. Per Brolių galvas
2. Žalia daina
3. Karingei augo
4. Pinavija
5. Kas gi paukštį nupraus?
6. Stelmužė
7. Aštuoni karžygiai
8. Klajūnė
9. Dubysa
10. Nebelauki manęs
11. Neužmerk akių
12. Minutė prieš
13. Paskutinė kulka
14. Akmenų kareiviai
15. Tėveli
16. Rauda
17. Broliai aitvarai
18. Priesaika

Kategorijos: Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė