Mirė Arvydas P.Žygas (15)

Arvydas Žygas

Arvydas Žygas

Po ilgos ir sunkios ligos gegužės 7 dieną mirė buvęs Lietuvos ateitininkų pirmininkas antropologijos profesorius kunigas Arvydas Petras Žygas.

Iki Lietuvos nepriklausomybės atgavimo jis gyveno Ilinojaus valstijoje. Tapo antropologijos profesoriumi. Aktyviai dalyvaudavo pasaulio lietuvių kongresuose. Dažnai lankydavosi Punsko krašte ir užrašinėjo liaudies dainas, fotografavo senąsias Punsko-Seinų-Suvalkų krašto lietuves dainininkes. Į Lietuvą sovietmečiu jam nebuvo laisvai leidžiama atvykti, tai kaip ir daugelis užsienyje gyvenusių lietuvių jis vykdavo į Punsko kraštą pabūti Lietuvių žemėje, pabendrauti su lietuviais. Punsko krašte jis buvo visada laukiamas ir kai tik atvykdavo ten būdavo sutinkamas kaip pats garbingiausias svečias.

Lietuvoje jis baigė Kauno kunigų seminariją, kunigavo Kauno katedroje, skaitė paskaitas Kauno Vytauto Didžiojo universitete. Jis niekada su niekuo nekonfliktuodavo, bet VDU įsitaisiusi sovietinė nomenklatūra dėl pastoviai ten jam keliamų intrigų atėmė iš jo daug sveikatos ir  jam teko palikti šį universitetą. Arvydas Petras Žygas yra gavęs filosofo, visuomenės veikėjo Stasio Šalkauskio premiją. Vilniaus Vadybos ir psichologijos institute yra įkurta prof. Arvydo Žygo biblioteka, kurioje yra daugiau kaip 1100 knygų psichologijos, antropologijos, sociologijos, teologijos, meno, vadybos, biochemijos, medicinos, etikos, filosofijos, edukologijos, religijotyros temomis (anglų kalba).

Antropologijos profesorius kunigas Arvydas Petras Žygas bus laidojamas Lietuvoje.

www.draugas.org praneša:

Šermenys ir Gedulingos Šv. Mišios skirtos Arvydo P. Žygo  Vėlei

Penktadienį, gegužės 13 d., 8 val. vak.
a.a. kun. Arvydo Žygo
šermenys, maldos ir atsisiveikinimas

Šeštadienį, gegužės 14 d., 9:30 val. ryto
Gedulingos Šv. Mišios

Atsisveikinimas ir šv. Mišios bus
kun. Arvydo jaunystės parapijoje,

Šv. Antano bažnyčioje
1510 South 50th Avenue
Cicero, IL 60804-1538

Visi yra nuoširdžiai kviečiami šermenyse ir
gedulingose pamaldose dalyvauti,
jungiantis į bendrą maldą už a.a. kun. Arvydo sielą

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , .

15 komentarų

 1. Alvydas Butkus:

  Ši žinia kaip perkūnas giedrą dieną! :(( Pažinojau Arvydą, buvom geri draugai ir kolegos, atkuriant VDU. Vienas iš retų šviesių žmonių, kuriuos sutikau tuo laikotarpiu. Amžiną atilsį! 🙁

 2. Inga Stepukoniene:

  Tai mūsų studentų reikalų dekanas. Buvo tikras laisvės šauklys ir šviesulys. Tokių žmonių Lietuvoje dabar nėra. Žemai lenkiuosi, prisiminsiu visą gyvenimą.

 3. Jolanta:

  Vilmantai, tamstos žodyne labai trūksta gerų šiltų žodžių, nes galvoje matyt tik juoduma plevena. Nusišypsok pavasariui, gal pašviesės? 🙂

 4. Vilma:

  Nuostabus zmogus ir kunigas.Tokiu zmoniu siame pasaulyje taip truksta.Didziulis praradimas.Tai buvo neeline Asmenybe, kuria prisiminsiu visa gyvenima.Dar vis sunku patiketi, kad jis iskeliavo is sio pasaulio.Ilsekis ramybeje.

 5. Nijolė:

  Keista, bet susidaro toks įvaizdis, kad žmonės komentaruose tik ir ieško prie ko galima būtų prisikabint (prie žodžių, religijos ir pan.) Susiraikėlis, tai ne susiraukėlis, o liųdnas veidukas, kuriuo žmogus norėjo parodyti savo nuotaiką. Juk taip paprasta suprasti. O žodynas visų yra skirtingas, todėl vienas gali labai daugžodžiauti, išreikšdamas liūdesį ar pagarbą, kitas labai trumpai ir konkrečiai pasakydamas tai, ką jaučia. Juk esmė , kad netekome brangaus žmogaus ir tiek.
  Man taip pat teko su juo bendraut, bendradarbiaut. Teko matyt ir gerasias ir nelabai žmogaus pusias. Bet mes žmonės ir tai yra normalu, kad esame skirtingi. Juk nenorėtumėm bendraut su tokiais, kaip mes patys. Nes nebūtų prasmės, žinotumėm ką atsakys, ką parašys…
  Dėkoju Dievui už Žygą ir už jus- broliai ir seserys., Už tai, kad esame skirtingi ir unikalūs. melskimės vieni už kitus
  Dievo Malonė ir Palaima lai pasilieka su jumis visais.

 6. Tikrai labai liudna zinia.Nuostabus zmogus,galima buvo su juo kalbeti ir kaip su draugu ir kaip su broliu ir kaip su kunigu… liudna,tikrai labai liudziu is visos sirdies.Ilsekis ramybeje gerbiamas kunige.

 7. Nijolė:

  Labai atsiprašau už klaidas.

 8. Nijolė:

  Gal kas žinot, kada laidotuvės? Ir kur vyks jos?

 9. Skalvis:

  …tikrai puikaus ZMOGAUS buta Arvydo asmenyje. Daug, prasmingai ir nuosirdziai dirbta tautos labui. Nepaprastai liudna, JAM taip anksti isejus…Na, o V.Rutkauskas vel sugebejo demesi i “save atkreipti”, net ir kito (jam neartimo) zmogaus mirties akivaizdoj. Yra gan taiklus sarkastiskas posakis tokiam elgesiui apibudinti: “maniau, kad tu kvailas; pasirodo – beprotis”. Tik tiek…

 10. Vilmantas Rutkauskas:

  Visa kame užgožintas – krikščionių įžvelgiamas žydkrikščionizmas – ypač mirtyje – buvusiai Gyvybei nusavinti užanspauduojant savieguoju AMEN – lai su Baltiška PERKŪNIŠKA dvasia nušiurpsta.

  Nes bunda Mumyse gilės – užaugti Ąžuolams, kai ateina laikas sugrįžti esybėn TVIRTYBĖS .

 11. Vaida:

  kun. Arvyda pazinojau, zavejo jo didybe visomis prasmemis tiek fizine, tiek dvasine… ateitininku vedlys …
  p.s. aš stebiuosi kaip čia tokiems , besidžiaugiantiems kito kančia, ieškantiems kituose sumenkinimo net kalbant apie mirtį… dar leidžiama čia komentuoti … kalbu apie Vilmantą …
  teisingai pastebėjo Skalvis – pritariu…
  koks banalumas prisidengiant nesuvokiamos reikšmės frazėmis

 12. Rasa Račiūnaitė-Paužuolienė:

  Arvydas Žygas buvo mūsų mylimiausias profesorius, pasėjęs brandžią sėklą Vytauto Didžiojo universitete. Iki šiol po universitetą sklando linksmi pasakojimai apie Arvydą Žygą ir jo antropologijos paskaitas.Ne vieną studentą sužavėjęs savo asmenybe ir kultūrinės antropologijos paskaitomis, jis paskatino rinktis antropologo ar etnologo kelią. Savo siela jis visada buvo vaikas, Didelis Vaikas, skatinęs plačiomis akimis žvelgti į gyvenimą,mokinęs jį mylėti ir džiaugtis. Jo asmenybė ir šiandien mus visus įkvepia tęsti jo pradėtus darbus. Amžiną atilsį!

 13. Rita:

  AtA… labai sviesus zmogus buvo, as ji tik geruoju galiu pamineti ir prisiminti kaip nuostabu destytoja. Labai gaila, per anksti isejo…

 14. Nijolė:

  Na nenusiminkit, juk turim gerą draugą, dėstytoją, kunigą užtarėją Danguje. Manau, kad jei jis galėtų pasirink ar grįšt į žemę ar pasilikt Viešpaties Padangtėj, tai tikrai negrįžtų. O jei jis tiek gero padarė, vadinasi šventasis, galime prašyt užtarimo.

 15. Gabija:

  Pribloškė žinia apie mylimo Profesoriaus mirtį. Buvau jo studentė, esu laiminga kad gyvenimas suvedė su šiuo žmogumi. Man jis visada atrodė jaunas, beprotiškai jaunas, todėl labai sunku priimti žinią apie jo mirtį. Man, kaip ir daugeliui kitų, susitikimas su juo — didžiausia studentiškų metų dovana. Nepamiršiu jo niekada. Tegu ilsisi ramybėje, amen.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė