Mirė Arvydas P.Žygas (15)

Arvydas Žygas

Arvydas Žygas

Po ilgos ir sunkios ligos gegužės 7 dieną mirė buvęs Lietuvos ateitininkų pirmininkas antropologijos profesorius kunigas Arvydas Petras Žygas.

Iki Lietuvos nepriklausomybės atgavimo jis gyveno Ilinojaus valstijoje. Tapo antropologijos profesoriumi. Aktyviai dalyvaudavo pasaulio lietuvių kongresuose. Dažnai lankydavosi Punsko krašte ir užrašinėjo liaudies dainas, fotografavo senąsias Punsko-Seinų-Suvalkų krašto lietuves dainininkes. Į Lietuvą sovietmečiu jam nebuvo laisvai leidžiama atvykti, tai kaip ir daugelis užsienyje gyvenusių lietuvių jis vykdavo į Punsko kraštą pabūti Lietuvių žemėje, pabendrauti su lietuviais. Punsko krašte jis buvo visada laukiamas ir kai tik atvykdavo ten būdavo sutinkamas kaip pats garbingiausias svečias.

Lietuvoje jis baigė Kauno kunigų seminariją, kunigavo Kauno katedroje, skaitė paskaitas Kauno Vytauto Didžiojo universitete. Jis niekada su niekuo nekonfliktuodavo, bet VDU įsitaisiusi sovietinė nomenklatūra dėl pastoviai ten jam keliamų intrigų atėmė iš jo daug sveikatos ir  jam teko palikti šį universitetą. Arvydas Petras Žygas yra gavęs filosofo, visuomenės veikėjo Stasio Šalkauskio premiją. Vilniaus Vadybos ir psichologijos institute yra įkurta prof. Arvydo Žygo biblioteka, kurioje yra daugiau kaip 1100 knygų psichologijos, antropologijos, sociologijos, teologijos, meno, vadybos, biochemijos, medicinos, etikos, filosofijos, edukologijos, religijotyros temomis (anglų kalba).

Antropologijos profesorius kunigas Arvydas Petras Žygas bus laidojamas Lietuvoje.

www.draugas.org praneša:

Šermenys ir Gedulingos Šv. Mišios skirtos Arvydo P. Žygo  Vėlei

Penktadienį, gegužės 13 d., 8 val. vak.
a.a. kun. Arvydo Žygo
šermenys, maldos ir atsisiveikinimas

Šeštadienį, gegužės 14 d., 9:30 val. ryto
Gedulingos Šv. Mišios

Atsisveikinimas ir šv. Mišios bus
kun. Arvydo jaunystės parapijoje,

Šv. Antano bažnyčioje
1510 South 50th Avenue
Cicero, IL 60804-1538

Visi yra nuoširdžiai kviečiami šermenyse ir
gedulingose pamaldose dalyvauti,
jungiantis į bendrą maldą už a.a. kun. Arvydo sielą

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė