Seimo Pirmininkė I.Degutienė: Liuksemburgas supranta Lietuvos nerimą dėl kaimynystėje vykdomų atominių elektrinių statybos projektų (0)

I.Degutienė | lrs.lt

I.Degutienė | lrs.lt

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad Liuksemburgo vadovams yra gerai suprantamas Lietuvos nerimas dėl šalies pasienyje planuojamų atominių elektrinių projektų, kurie vykdomi nepakankamai skaidriai ir tinkamai neinformuojant kaimyninių valstybių ir visuomenės.

Tai Seimo Pirmininkė pareiškė po susitikimų su Liuksemburgo Deputatų rūmų Pirmininku Laurentu Mosaru (Laurent Mosar) ir Ministru Pirmininku Žanu Klonu Junkeru (Jean Claude Juncker).

„Liuksemburgo valdžios atstovai susitikimuose pabrėžė, kad Lietuvos nerimas dėl šalies pasienyje vykdomų branduolinių jėgainių statybos projektų yra jiems puikiai suprantamas, nes ir Liuksemburgo pasienyje veikia kelių kaimyninių valstybių atominės elektrinės, kurių saugumas kelia nemažai abejonių ir klausimų“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad Liuksemburgo atstovai pritarė Lietuvos pozicijai siekti, kad visa branduolinė energetika būtų vystoma laikantis kuo griežčiausių saugumo reikalavimų ir tarptautinių konvencijų.

„Lietuva siekia, kad planuojami atominių elektrinių projektai Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado srityje būtų įgyvendinami griežtai laikantis visų tarptautinių branduolinės saugos, radiacinės apsaugos ir aplinkosaugos reikalavimų, o ypač ESPO konvencijos dėl tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė padėkojo Liuksemburgo vadovams už išreikšta palaikymą ir paragino bendromis jėgomis siekti, kad tokie ir panašūs projektai būtų vykdomi skaidriai ir tinkamai informuojant visuomenę bei kaimynines valstybes.

„Baltarusijos ir Kaliningrado srities atominės elektrinės yra statomos šalia išorinės Europos Sąjungos sienos, ypač arti Lietuvos sostinės. Todėl būtina atkreipti visų Europos Sąjungos valstybių ir Europos Komisijos, taip pat ir tarptautinių organizacijų dėmesį į nepakankamą šių projektų skaidrumą ir informacijos apie juos trūkumą“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ir Seimo narių delegacija šią savaitę su oficialiu vizitu vieši Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje.

Šiandien vizito programoje dar yra numatyti Seimo Pirmininkės ir delegacijos Liuksemburgo premjero pavaduotoju ir užsienio reikalų ministru Žanu Aselbornu (Jean Asselborn), tvarios plėtros ir infrastruktūros ministru Klodu Viseleru (Claude Wiseler), apsilankymas Europos Teisingumo Teisme ir susitikimas su jo vadovu Vasiliosu Skourisu (Vassilios Skouris).

Seimo Pirmininkės oficialaus vizito metu taip pat tikimasi paskatinti Lietuvos ir Liuksemburgo bendradarbiavimą dėl nustatytosios šiltnamio efektą sukeliančių dujų normos vienetų perleidimo ir bendradarbiavimą atsinaujinančioje energetikos, ypač statistinių perdavimų, srityje. Susitikimuose aptariami dvišaliai Lietuvos ir Liuksemburgo santykiai, kalbama apie energetinį saugumą ir Lietuvai svarbius šios srities projektus, Europos Sąjungos Rytų politiką.

Kategorijos: Energetika, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė