Latvija valstybiniu lygiu sustiprino latvių kalbos apsaugą (3)

Vakar, gegužės 4 d., Latvijos Seimas antru svarstymu pritarė Seimo frakcijos Nacionalinis susivienijimas „Viską Latvijai – Tėvynei ir laisvei/LNNK“ teiktoms Administracinių pažeidimų kodekso pataisoms kuriomis yra padidinamos baudos už Valstybinės kalbos įstatymo pažeidimus.

Iki šiol Latvijos Valstybinės kalbos centras už nepakankamą valstybinės kalbos mokėjimą pareigūną  pirmą kartą galėjo nubausti bauda nuo 25 iki 50 latų.

Jeigu pažeidimas padaromas pakartotinai, tai galėjo būti skiriama bauda nuo 100 iki 200 Latų.

Nuo šiol bauda už nepakankamą valstybinės kalbos mokėjimą pareigūnams padidėjo nuo 50 iki 200 latų (245–980 litų). Antrą kartą už tokį pažeidimą gali būti baudžiama nuo 200 iki 500 latų (980–2450 litų).

Sugriežtintos baudos ir už prekių latviškos markiruotės bei aprašymo nebuvimą, o taip pat už nesilaikymą reikalavimo, kad kiekvienos organizacijos ar įstaigos dokumentai privalo būti parašyti latviškai. Už šio reikalavimo nepaisymą gali būti skiriama bauda nuo 100 iki 1000 latų (490-4900 litų). Iki šiol už šiuos prasižengimus baudžiama buvo švelniau – nuo 25 iki 100 latų (120–480 Lt).

Šiomis sugriežtintomis baudomis siekiama, kad valstybės pareigūnais ir tam tikrų profesijų atstovai  mokėtų valstybinę kalbą ir ją vartotų.

Kategorijos: Kalba, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė