Bus stiprinami ryšiai su Baltarusijoje gyvenančiais lietuviais (0)

www.alkas.lt

Vakar, gegužės 4 d., Vyriausybė pritarė Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės parengtoms Lietuvių bendruomenių rėmimo, formaliojo ir neformaliojo švietimo lietuvių kalba organizavimo Baltarusijos Respublikoje 2011–2012 m. priemonėms, kurios bus vykdomos siekiant išsaugoti ten gyvenančių lietuvių kilmės asmenų tapatumą bei ryšį su Lietuva.

Lietuvos ambasados Baltarusijoje duomenimis, šioje šalyje gyvena apie 30 tūkst. lietuvių.

Numatyta teikti paramą lietuviškoms mokykloms, lituanistinėms sekmadieninėms mokyklėlėms, bibliotekoms, pagerinti materialines sąlygas į lietuvių švietimo, kultūros įstaigas, bendruomenes Baltarusijoje vykstantiems dirbti specialistams. Taip pat bus siekiama įamžinti Lietuvai reikšmingą kultūrinį paveldą Baltarusijoje.

Ketinama skatinti Lietuvos kultūros institucijų, nevyriausybinių organizacijų kultūrinio bendradarbiavimo su Baltarusijos lietuvių bendruomenėmis ir lituanistinį švietimą Baltarusijoje organizuojančiomis institucijomis projektus.

Bus siekiama palengvinti daugkartinių nacionalinių vizų išdavimą užsienyje gyvenantiems lietuviams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką mokytis ar studijuoti.

Taip pat bus svarstomos galimybės įsteigti kultūros atašė Baltarusijoje pareigybę, pavedant rūpintis ir ten gyvenančių lietuvių bendruomenių bei lituanistinį švietimą Baltarusijoje organizuojančių institucijų veiklos plėtojimu. Tokia pareigybė buvo panaikinta 2009 metų spalį.

Numatoma išspręsti Lietuvos lėšomis pastatyto turto (mokyklų ir kitų pastatų), taip pat lietuvių bendruomenėms Baltarusijos Respublikoje priklausančio turto (žemės) registravimo ir to turto valdymo klausimus, vykdyti kitas priemones.

Kategorijos: Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė