Kultūros paveldo departamentas kreipsis į prokuroratūra dėl Laisvės alėją darkančio antstato nugriovimo (0)

www.alkas.lt

Kultūros paveldo departamentas (KPD) žada kitą savaitę kreiptis į prokurorus, kad būtų nugriautas Kauno Laisvės alėjos vaizdą darkantis ant XIX amžiaus pastato užstatytas stiklinis antstatas visuomenėje vadinamas „stiklainiu“.

Į prokurorus dėl šio antstato nugriovimo KPD ketina kreiptis kitą savaitę. Bus prašoma apginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą dėl detaliojo plano ir statybų leidimo panaikinimo.
KPD atstovų teigimu jei detalusis planas nebus panaikintas, tai sklype gali atsirasti ir daugiau neteisėtų statinių. Kauno savivaldybės jau prašoma išduoti statybos leidimą dar vienam penkiaaukščiui šalia išdygusio neteisėto „stiklainio“.

KPD direktorės DianosVarnaitės sudaryta komisija pastato rekonstrukcijos aplinkybes tyrė nuo vasario. Komisiją sudarė Kultūros paveldo departamento, Kultūros ministerijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Kauno savivaldybės, visuomenės atstovai, architektai.

Rekonstrukcijos aplinkybes imta tirti visuomenėje kilus nepasitenkinimui, kad 90 numeriu pažymėtas pastatas su stikliniu antstatu darko Laisvės alėjos vaizdą.

Komisija yra nusprendusi, kad skandalą sukėlęs antstatas turi būti nugriautas, nes leidus rekonstruoti pastatą buvo pažeista valstybės saugomos vietovės vertingoji savybė. „Turi būti atstatytas pastatas toks, koks jis ir buvo – su frontonu ir šlaitiniu stogu“, – sakė KPD direktorės pavaduotojas Arūnas Degutis.

Komisija pasiūlė, kad būtų įvertinti KPD Kauno padalinio darbuotojai, derinę projekto dokumentus. Kaltus įvertinti komisija siūlo ir Kauno miesto savivaldybei. A.Degučio nuomone atsakomybės turėtų būti reikalaujama iš visų asmenų, neprieštaravusių „stiklainio“ atsiradimui: dviejų savivaldybės tarnautojų, KPD Kauno padalinio vadovės Irenos Vaškelienės ir tarnautojos Rymantės Gudienės, statinį projektavusio atestuoto architekto Virginijaus Juozaičio, dviejų eksperčių Nijolės Lukšionytės-Tolvaišienės ir Nijolės Steponaitytės.

Susiję straipsniai:
Spaudos konferencija skirta Kauno laisvės Alėjos „stiklainiui“
Komisija siūlo griauti. Viešbutis Laisvės alėjoje pripažintas kaltu

Kategorijos: Architektūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė