Spaudos konferencija skirta Kauno laisvės Alėjos „stiklainiui“ (0)

www.alkas.lt  

Viešbučio anstatas išbalansavo istorinio pastato kompoziciją ©pilotas.lt Foto: A.BružasRytoj, gegužės 3 d., 11 val. Kaune, Kultūros paveldo departamento (KPD) salėje (Rotušės a. 29), vyks spaudos konferencija dėl daug emocijų visuomenėje ir tarp paveldosaugos sukėlusio stiklinio antstato ant istorinio Kauno Laisvės alėjos namo.  

„Siekti, kad esamas pastato Laisvės al. 90, Kaune anstatas būtų nugriautas ir atstatyta Naujamiesčio vertingoji savybė – pirminis tūris“, – teigiama laikinosios komisijos, kuri buvo sudaryta Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorės D.Varnaitės įsakymu, išvadose. Du mėnesius šią istoriją tyrusi komisija balandžio 19 d. baigė savo darbą ir pateikė išvadas bei pasiūlymą nugriauti stiklinį svetimkūnį. Kai kurie komisijos nariai, įskaitant ir Kultūros ministerijos deleguotą atstovą, teikė atskirąsias nuomones. Spaudos konferencijos metu specialistai su jomis supažindins ir atsakys į visus klausimus.  

Viešbučio anstatas (arch. V.Juozaitis) tapo lemtinga pražanga ilgoje Laisvės alėjos „gaivinimo“ intervencinėje grandinėje ©pilotas.lt Foto: A.Bružas

Viešbučio anstatas (arch. V.Juozaitis) tapo lemtinga pražanga ilgoje Laisvės alėjos „gaivinimo“ intervencinėje grandinėje ©pilotas.lt Foto: A.Bružas

 

Komisijos išvadose teigiama, kad „detaliuoju planu ir techniniu projektu leidus rekonstruoti pastatą, buvo pažeista valstybės saugomos vietovės Kauno miesto istorinės dalies, vadinamos Naujamiesčiu  vertingoji savybė (tūris) ir taip padaryta neigiama įtaka nekilnojamajai kultūros vertybei bei pažeista NKPAĮ 19 str. 2 ir 4 dalys. „Komisija pasiūlė KP departamentui kreiptis į prokuratūrą „su prašymu ginant viešąjį interesą kreiptis į teismą dėl sklypų Laisvės al. 90 ir 92 detaliojo plano bei statybos leidimų panaikinimo“. Kauno miesto savivaldybei buvo pasiūlyta „spręsti administracine tvarka dėl detalaus plano panaikinimo“.  

Kauno miesto savivaldybės administracijai komisija pasiūlė „įvertinti atsakingų savivaldybės valstybės tarnautojų veiksmus pastato Laisvės al. 90 projektinės dokumentacijos derinimo atžvilgiu“ ir susilaikyti dėl statybos leidimų išdavimų pagal sklypų Laisvės al. 90 ir 92 detalųjį planą. Gerinant projektų svarstymo kokybę Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje (KAUET), savivaldybei, kaip šios viešosios įstaigos stegėjai, pasiūlyta pakoreguoti KAUET reglamentą, kad „vertinanant kultūros paveldo vertybės sprendinius, būtų remiamasi (KPD) atestuotais specialistais“.  

Kauno savivaldybei taip pat pasiūlyta gerinti projektų kultūros paveldo vertybėje pristatymą visuomenei ir, adekvačiai objekto svarbai, užtikrinti kokybišką projektų svarstymą su visuomene.  

__________________________________________________________
Susiję straipsniai:
Komisija siūlo griauti. Viešbutis Laisvės alėjoje pripažintas kaltu 

Kategorijos: Architektūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė