Ketvirtadienio Perkūnkalbė (9)

Miglė Nargėlaitė, www. alkas.lt

Per Jorės šventę palinkėjau visiems nesipykti. Šiandien noriu paaiškinti, ką reiškia tas mano palinkėjimas. Visi mes esame daugiau mažiau tų pačių pažiūrų, to paties tikėjimo – baltų tikėjimo. Visų mūsų dievas yra Perkūnas. Visi mes siekiame ištransliuoti praeitį į šiuolaikinį gyvenimą, kad lietuviams jų tikėjimas ir istorija vėl taptų aktuali. O per tai atsiranda patriotizmas ir visos kitos vertybės.Tačiau realybėje mūsų bendrumas suskaidomas į dešimtis mažų organizacijų, grupėlių, ansamblėlių, kurių kiekviena turi tą patį tikslą, bet riejasi tarpusavy kaip šuo su kate. Mes išskaidome savo jėgą į daug mažų nereikšmingų draugų grupelių ir liekame vieniši prieš pasaulį, o mūsų tikslai žlunga.

Nesipykime. Tegul Jorės Perkūnas mus suvienija.

Kategorijos: Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: .

9 komentarai

 1. dėkoju:

  Gerbiamoji MIGLE :PERKŪNAS ne dievas,bet gamtos reiškinys,kuris atsiranda žemėje,dėl nevienodai išylančių plotų,pvz.laukas,miškas,vanduo -nevienodai sugeria SAULĖS energiją,kylanti šilumai susimaišo erdvėje,dėl temperatūrų skirtumo ir atsiranda žaibo ir perkūno reiškiniai.Dėkoju už nuoširdumą,linkiu kantrybėsir ilgo kelio gamtos labirintuose!

 2. jons:

  ale tu matei , gamtos reiskinius jau Dievu vardais vadina …

 3. Miglė:

  😀 o tai dievas nėra gamtos reiškinys? TADA KAS? 😕 Įdomiai čia…

 4. Aras:

  Gal ir gausiu pylos nuo Jono, ale nepykdamas nesusilaikau (matyt, trūksta man šios dorybės:)), Noriu pabandyti užrašyti visa tai mūsų žodžiais, ką gerb. Miglė surašė, išdėstė. Taigi:
  “Per Jorės šventę palinkėjau visiems nesipykti. Šiandien noriu paaiškinti, ką reiškia tas mano palinkėjimas. Visi mes esame daugiau mažiau tų pačių pažiūrų, to paties tikėjimo – baltų tikėjimo. Visų mūsų dievas yra Perkūnas. Visi mes siekiame (perteikti) “ištransliuoti” praeitį į šiuolaikinį gyvenimą, kad lietuviams jų tikėjimas ir (patirtis) “istorija” vėl taptų (svarbi) “aktuali”. O per tai atsiranda (pilietiškumas, tautiškumas) “patriotizmas” ir visos kitos vertybės.Tačiau (tikrovėje) “realybėje” mūsų bendrumas suskaidomas į dešimtis mažų (bendrijų, ratelių ir kt.) “organizacijų, grupėlių, ansamblėlių”, kurių kiekviena turi tą patį tikslą, bet riejasi tarpusavy kaip šuo su kate. Mes išskaidome savo jėgą į daug mažų nereikšmingų draugų grupelių ir liekame vieniši prieš pasaulį, o mūsų tikslai žlunga.
  Nesipykime. Tegul Jorės Perkūnas mus suvienija.”
  Gal kam nors ir nėra svarbu, bet dar pagalvokim, ar tai nėra reikšminga – mintį perteikti tikrais, esmę atitinkančiais žodžiais, o ne vertiniais, skoliniais ir pan. ?
  Dar kartą, su didžiausią pagarba šioms Miglės išsakytoms mintims, taip pat kviečiu vienytis.

  • Gerai išvertei Arai, neturėtų būti dvasiniame kreipimesi į sielą tiek daug „ištransliavimų“ ir „aktualijų“. Jei tai būtų mokslinis ar valdininkiškas raštas tada galima ir netaisyti, nes svetimi žodžiai tada būtų panaudoti sąmoningai ir turėtų savo kitonišką poveikį.

 5. senis:

  …Na, kaip sakoma, jei pats pasistengsi, tai ir Dievai padės. Tiesą tariant, jau senokai laukiu kažko panašaus į tokį sąlėkį… Gal jau atėjo metas pūst dūdas, trenkti būgnus ir siųst kvieslius su žodžiais: “pulkun pulkun braliukai…” Tegul nei vienas nebus užmirštas, tegul kiekvienas panašios Pasaulėjautos žmogus išgirsta, kad po to nesakytų kad negirdėjo… Pakalbėt, pasitart yra apie ką. Tegul kiekvienas Krivulės lazdą palaiko ir iškloja ką galvoja, tegul visi išgirsta kas pasakyta, kad po to nesakytų kad negirdėjo. Atriškim širdis ir mintis, kad visi mums stiprybės ir vienybės pavydėtų… Tegul TAI tampa mūsų surašymu! Parinkime vietą, paskelbkime laiką, susipinkime rankomis, sugiedokime visi taip, kad visi Dievai išgirstų ir nesakytų kad negirdėjo! Kad protėviai šypsotųsi į mus žiūrėdami, kad žilom galvom linksėtų!
  Kai bėdos bus išgirstos, darbai pasidalyti, išsiskirkim kaip broliai kurti DARNOS…

 6. arūnas:

  “senis” teisingai mąsto – pritariu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė