Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje elektromobilių įkrovos stotelė (2)

www.delfi.lt

Penktadienį Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje elektromobilių įkrovos stotelė, kuri atitinka visus europinius standartus. Stotelę sumontavo Lietuvos bendrovė „Elinta“ ir už simbolinę 1 lito kainą išnuomojo Kauno rajono savivaldybei (KRS). Beje, įkrovos stotelė ir buvo sumontuota ant KRS pastato Savanorių prospekte.
KRS įsipareigojo padengti elektros išlaidas, kurios per mėnesį gali siekti iki 50 litų. Pirmoji stotelė – eksperimentinė, ji keletą mėnesių bus testuojama. Jei atsiras poreikis, jos vietoje bus įrengta serijinė stotelė. Taip pat bendrovė pora savaičių leis KRS naudotis elektromobiliu – į elektromobilį perdarytu „Toyota Aygo“.

Šis automobilis su pilnai pakrautas akumuliatoriais gali nuvažiuoti apie 160 km. Akumuliatoriai pilnai pasikrauna per 6 val., o automobilis gali išvystyti apie 150 km/val. greitį.

„Pagal ES planus, iki 2030 metų pusė miestų automobilių turi būti varomi elektra, o iki 2050 metų – visi automobiliai turėtų būti varomi tik elektriniais varikliais. Šios stotelės įrengimas – pirmas žingsnis į plano įgyvendinimą“, – DELFI sakė Laurynas Jokužis, Lietuvos elektromobilių asociacijos valdybos pirmininkas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė