Seime įvyko klaũsymai dėl Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projekto (video) (17)

Klausymuose pasisako Seimo teisės departamento atstovė Marytė Bagdonavičienė

Seimo teisės departamento atstovė M. Bagdonavičienė

Vakar, balandžio 20 d., Lietuvos Respublikos Seime įvyko klaũsymai dėl Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projekto.

Dar pernai 2010 04 08 d. Seimas atmetė Vyriausybės teiktą įstatymo dėl vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose nelietuviškais rašmenimis projektą galintį prieštarauti Konstitucijai, kadangi jame buvo siūloma leisti Lietuvos piliečio pase piliečių pavardes rašyti nelietuviškais rašmenimis dabar įteisintų lietuviškų įrašų sąskaita.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad: „pasas yra dokumentas, patvirtinantis asmens pilietybę ir jo priklausomybę šaliai, todėl visi užrašai pase turi būti rašomi valstybinės (lietuvių) kalbos rašmenimis.“

Atsižvelgęs į tai, jog Vyriausybės siūlytas įstatymo projektas prieštarauja Konstitucinio Teismo sprendimui, dauguma Seimo narių 2010 04 08 d. po pateikimo pritarė kitam Gintaro Songailos, Ryto Kupčinsko teiktam Vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose įstatymo projektui Nr. XIP-1668 , kuriuo taip pat leidžiama LR piliečio pase, esant pageidavimui, rašyti pavardes nelietuviškais rašmenimis, tačiau tik greta lietuviškais rašmenimis užrašytų asmenvardžių, o ne jų sąskaita.

Seimas pernai buvo nusprendęs, kad šio įstatymo projekto Nr. XIP-1668 galutinis priėmimas turės įvykti 2010 06 08 d., tačiau tai padaryti atidėliojama iki šiol.

Vakarykščiuose Seimo surengtuose klaũsymuose buvo būtent ir diskutuojama apie šį projektą. Skelbiame Sauliaus Noviko videoreportažą iš šio renginio:

____________________________________________________________
Susiję straipsniai:
Šiandien Seime vyks Lietuvos Respublikos vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projekto aptarimas

Kategorijos: Kalba, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė