Valstybinė kalbos inspekcija primena, kad Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybės ir toliau pažeidinėja valstybinės kalbos įstatymą (8)

www.alkas.lt

Vakar, balandžio 20 d., Valstybinė kalbos inspekcija išplatino informacija apie kai kurių teisės aktų pažeidimus Vilniaus ir Šalčininkų rajone.

Pranešime rašoma: „Jau kelerius metus kyla problemų dėl Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse esančių gatvių pavadinimų lentelių, autobusų maršrutų pavadinimų, viešųjų užrašų lietuvių ir lenkų kalbomis.
Vartojant dvikalbius gatvių pavadinimus pažeidžiamas Valstybinės kalbos įstatymas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 1997-11-20 nutarimas Nr. 66 „Dėl Garsinės ir rašytinės informacijos, kitų viešųjų užrašų laikinųjų taisyklių“ pakeitimo“, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003-10-07 nutarimu Nr. 1231 patvirtintos  Pavadinimų gatvėms ir statiniams suteikimo ir įtraukimo į apskaitą taisyklės.

2010 m. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė pagal ATPK 912 str. 1 dalį nubausta 400 Lt bauda (už teisiškai nepagrįstų užrašų vartojimą gatvių pavadinimų lentelėse).

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius pagal ATPK 912 str. 2 dalį pakartotinai nubaustas 1200 Lt bauda (už teisiškai nepagrįstų užrašų vartojimą gatvių pavadinimų lentelėse).

SĮ Vilniaus rajono autobusų parko ir UAB Šalčininkų autobusų parko direktoriai pagal ATPK 912 str. 1 dalį nubausti 450 Lt baudomis. Tokia pat  bauda paskirta ir UAB „Irzimas“ direktoriui (bauda sumokėta, bet pažeidimas nepašalintas, todėl šios bendrovės direktorius pakartotinai nubaustas 1200 Lt bauda).  Šios nuobaudos paskirtos už kitų kalbų vartojimą autobusų maršrutų lentelėse.

Parduotuvės Avižieniuose savininkė pagal ATPK 912 str. 1 dalį nubausta 450 Lt bauda (už nevalstybinės kalbos vartojimą parduotuvės iškaboje).

Visos šešios Kalbos inspekcijos paskirtos nuobaudos buvo apskųstos Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Jis Inspekcijos paskirtas nuobaudas paliko galioti, tačiau šio teismo nutarimai apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, tačiau dar nenagrinėti.

Atkreipiame dėmesį, kad Visagine, kur gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai Lietuvos gyventojai, problemų dėl kitų kalbų vartojimo viešuosiuose užrašuose nėra. Gatvių pavadinimų lentelėse vartojami teisiškai pagrįsti pavadinimai. Kituose viešuosiuose užrašuose vartojama valstybinė kalba“.

Neaišku kam skirtas šis pranešimas bei kas ir kaip turi išgyvendinti jame minimus pažeidimus? Klausimas dėl neteisėtų nelietuviškų užrašų Vilniaus krašte nepaisant teismų sprendimų taip ir neišsprendžiamas. Ar Lietuva dar turi valdžią ir ar ta valdžia dar Lietuvos?

Kategorijos: Kalba, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė