Sibiro šamanė dalysis paslaptimis (12)

www.alkas.lt

Rytoj, balandžio 19 dieną, Sibiro šamanė chakasė Tatjana Kobežikova dalysis šamanizmo paslaptimis su vilniečiais. Jos paskaita: „Sibiro šamanizmas. Šamanizmo istorija, tradicijos ir pasaulėžiūra. Senasis ir šiuolaikinis pasauliai“ prasidės Vilniuje, Žinijos draugijos II a., mažojoje salėje (Viniaus g. 22), 18 val.

Tatjana Kobežikova – šamanės vardą paveldėjo iš senos Ach-Chascha (Baltojo kaulo) giminės. Tai viena seniausių Chakasijos šeimų, kurios šamaniška istorija prasidėjo neatmenamais laikais. Iš kartos į kartą šeimoje Ach-Chalsa gimdavo šamanai, kurie gydė žmones, žemę, atlikdavo religines apeigas. Dabar šią tradiciją paveldėjo Tatjana Kobežikova.

Po jos „šamaniškųjų kelionių“ stebuklingai pasikeičia žmonių gyvenimai. Pagerbiant jos Dovaną ir senųjų tradicijų pratęsimą, Tatjana buvo išrinkta Chakasijos tautos „Chan Tigir“ tradicinės religijos pirmininke. Tūkstančiai žmonių patyrė teigiamą jos darbo poveikį ne tik Chakasijoje ir Rusijoje, tačiau ir kitose šalyse: Nepale, Tibete, Amerikoje, Ispanijoje, Graikijoje, Baltijos šalys ir kitur.

Savo gimtinėje Chakasijoje Tatjana Vasiljevna kviečiama iššaukti lietų ir sustabdyti potvynius. Dėl meilės žmonėms ir savo asmeninių savybių ji vadinama Baltąja šamane ir „Žmogumi vaivorykšte“.

Seniausiių amerikos genčių Tarybos kvietimu kartu su Altajaus šamanais ji dalyvavo kultūriniuose mainuose, lankėsi šventose galios vietose Kolorado, Arizonos, Jutos, Nju Meksikos valstijose. Dalyvavo projekte „Pasaulio Būgnas“, kurio metu visoje Chakasijoje buvo atliekamos apeigos ir skaitomos paskaitos apie tradicinę Chakasijos religiją.

Kategorijos: Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: .

12 komentarų

 1. Jolanta:

  Būtų įdomu, tik, deja, Vilniuje… Gal Alke atsirastų įrašas ar bent santrauka?

 2. Jolanta:

  Tai organizuokit, tam ir esate!

 3. Jolanta:

  Nejau nėra prijaučiančių vilniečių? užtektų ir audio…Kada sumontuos, tada bus gerai, svarbu kad būtų – jūsų gi švietėjiška misija tokia:)

  O dėl savanorių finansavimo – yra toks spaudos rėmimo fondas (tikslų pavadinimą žinai), negi nesikreipėt?

  • Jolanta, Alkas.lt šiemet gavo paramą iš Spaudos radijo ir TV rėmimo fondo ir yra jam labai dėkingas už pasitikėjimą nauja ką tik užgimusia nematyta ir negirdėta svetaine. Pirmojo ketvirčio lėšos išleistos portalo modernizavimui. Nauj portalo versija dar testuojama ir šlifuojama ir už kažkiek laiko startuos. II-ojo ir kitų ketvirčių lėšas skirsime išimtinai Alko talikininkų paskatinimui. Autorinių honorarų už darbus nemokame, tačiau ketvirčio gale suvesime statistiką ir kas daugiausia padirbėjo visuomeniniais pagrindais, kad Alkas gyvuotų tą ir paskatinsime. Bet nemanau, kad tai išgelbėtų alkstančius. Mokęsčių dydį ir augančias kainas mato tiek alkas tiek aklas.

 4. Gerbiamieji,
  Buvau nuvykęs su ketinimais nufilmuoti Šamanę tačiau salės dalyviai atsisakė, kad tai būtu filmuojama jiems esant ir todėl tariausi, kad ji atvyktu į studiją ir būtų su ją padaryta atskira laida kuri būtų rodoma per INIT televiziją o išliktų ir šioje svetainėje bei svetainėje http://www.baltųatlantida.lt Taigi viskas priklauso nuo jos kelionės organizatorių kurie pažadėjo paskambinti. Mes darome viską, kad apie tai galėtų sužinoti kuo daugiau žmonių
  Saulius

 5. Dėl televizijos spaudos radio ir rėmimo fondo tai ten rašomos tikslinės paraiškos laidom. Pereitais metais buvo gautas finansavimas ir išėjo į pasaulį laidų ciklas “Baltų kultūros pavidalai” Šiais metais nei vienas iš baltiškų projektų nebuvo patvirtinta kaip ir vienas iš tookių projektą apie baltų kultūrą skirta mokykloms ir žinoma plačiai auditorijai. TV rėmimo fondui pasirodo nėra įdomi mūsų istorija o kitom TV tik ten kur snukius daužo. Todėl pagal visas išgales tokius renginius stengiamės filmuoti sava iniciatyva ir kaip galima greičiau
  Saulius

 6. Živilė:

  Kam įdomu, pažiūrėkit jos puslapį: http://www.kobezhikova.ru

 7. stebėtojas:

  Šiaip jau viso pasaulio šamaniškos praktikos neatsiejamos nuo pakitusių sąmonės būsenų, kurioms pasiekti beveik absoliučia dauguma atvejų naudojami haliucinogeniniai augalai. Sibiro šamanai- ne išimtis. Dažniausiai jie naudoja raudonasias musmires. Dabar, kiek girdėjau, po truputį pereinama prie DMT, LSD ir kitų po truputį randančių kelią į Rusijos rinką medžiagų. Čia yra šamanizmo techninė bazė. Iš čia ir visi regėjimai, atsivėrimai, įžvalgos ir išgyvenimai. O šita egzotiška ponia sugalvojo iš viso to dar ir pinigo užsikalti. Kartoju, be haliucinogeninių medžiagų vartojimo visi tie seminarai, konsultacijos ir kita “veikla” yra tik akių dūmimas. Tikra šamaniška kelionė atrodo taip: žmonių grupė ar vienas žmogus kartu su šamanu vartoja sąmonę keičiančias medžiagas. Šamanas paprastai šiek tiek mažiau. Po to žmonės panyra į savo sąmonę, “keliauja” po ją- gryžta į vaikystę, išgyvena probleminius, lūžio taškus, patiria įvairias gilias emocijas, suvokia pasaulį ir save, kuria naujas vertybes. Šamanas, žinodamas tokios kelionės ypatumus, padeda keliautojams kurdamas palankias kelionei aplinkybes- dainuodamas, grodamas ar kalbėdamas. Taip pat jis padeda įveikti įvairias psichologines kliūtis ar ištrūkti iš “blogų” kelionės vietų. Toks yra šamanizmas. O tai, kad šamanas kažką postringauja apie savo patirtus ar suprastus išgyvenimus, yra tik žodžiai, tik teorija.
  Paskaičiau tos “šamanės” svetainę, tai juokas suėmė. Visokie lietaus iššaukimai, verslo konsultacijos- vienu žodžiu, tipinis šarlataniškas pinigų sunkimas spekuliuojant tūkstantmete tradicija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė