Sibiro šamanė dalysis paslaptimis (12)

www.alkas.lt

Rytoj, balandžio 19 dieną, Sibiro šamanė chakasė Tatjana Kobežikova dalysis šamanizmo paslaptimis su vilniečiais. Jos paskaita: „Sibiro šamanizmas. Šamanizmo istorija, tradicijos ir pasaulėžiūra. Senasis ir šiuolaikinis pasauliai“ prasidės Vilniuje, Žinijos draugijos II a., mažojoje salėje (Viniaus g. 22), 18 val.

Tatjana Kobežikova – šamanės vardą paveldėjo iš senos Ach-Chascha (Baltojo kaulo) giminės. Tai viena seniausių Chakasijos šeimų, kurios šamaniška istorija prasidėjo neatmenamais laikais. Iš kartos į kartą šeimoje Ach-Chalsa gimdavo šamanai, kurie gydė žmones, žemę, atlikdavo religines apeigas. Dabar šią tradiciją paveldėjo Tatjana Kobežikova.

Po jos „šamaniškųjų kelionių“ stebuklingai pasikeičia žmonių gyvenimai. Pagerbiant jos Dovaną ir senųjų tradicijų pratęsimą, Tatjana buvo išrinkta Chakasijos tautos „Chan Tigir“ tradicinės religijos pirmininke. Tūkstančiai žmonių patyrė teigiamą jos darbo poveikį ne tik Chakasijoje ir Rusijoje, tačiau ir kitose šalyse: Nepale, Tibete, Amerikoje, Ispanijoje, Graikijoje, Baltijos šalys ir kitur.

Savo gimtinėje Chakasijoje Tatjana Vasiljevna kviečiama iššaukti lietų ir sustabdyti potvynius. Dėl meilės žmonėms ir savo asmeninių savybių ji vadinama Baltąja šamane ir „Žmogumi vaivorykšte“.

Seniausiių amerikos genčių Tarybos kvietimu kartu su Altajaus šamanais ji dalyvavo kultūriniuose mainuose, lankėsi šventose galios vietose Kolorado, Arizonos, Jutos, Nju Meksikos valstijose. Dalyvavo projekte „Pasaulio Būgnas“, kurio metu visoje Chakasijoje buvo atliekamos apeigos ir skaitomos paskaitos apie tradicinę Chakasijos religiją.

Kategorijos: Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė