„Vilnijos“ draugija prašo įvertinti 1920 m. Lenkijos įvykdyta rytinės Lietuvos dalies okupaciją ir aneksiją (15)

Penktadienį „Vilnijos“ draugija įteikė pareiškimą Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui bei Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministrui, kuriame išreiškė pasipiktinimą, dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) išpuolio prieš Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Ireną Degutienę.

Pareiškime nurodoma, kad balandžio 14 d. Delfyje paskelbtame Lietuvos lenkų rinkimų akcijos spaudos tarnybos pranešime „Krikščioniškas Irenos Degutienės požiūris“, buvo pateikti tiesos neatitinkantys teiginiai: esą Irena Degutienė „puolė lenką už pasakytą tiesą, kad lenkai Vilniaus krašte gyveno nuo amžių, kad čia jų gimtinė“, esą „ji ryžtingai remdavo pasiūlymus dėl lenkų, rusų, baltarusių mokyklų status quo apribojimo…“

„Vilnijos“ draugijos pirmininko Kazimiero Garšvos pasirašytame pareiškime teigiama, kad 2011.04.14 d. LLRA remti Seimo nariai M.Mackevičius, J.Narkevičius ir L.Talmontas laikraštyje „Kurier Wilenski“ paskelbė tikrovės neatitinkantį pranešimą apie Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių  bendruomenės komisijos darbinį vizitą  į Šalčininkų rajono mokyklas. Kartu pažymima, kad po šio vizito yra daromas spaudimas Šalčininkų rajono mokytojams atvirai prabilusiems apie esamą padėti rajono švietimo sistemoje bei mokantiems vaikus Lietuvos istorijos pagal Lietuvos Respublikos mokyklinę programą.

Pareiškime pabrėžiama, kad tarp vietinių gyventojų nėra nesantaikos ir kad lietuviškų ir lenkiškų mokyklų moksleiviai „tarpusavyje bendrauja be konfliktų, o tautinę nesantaiką daugelį metų kursto LLRA vadovaujama Šalčininkų rajono savivaldybė ir tos partijos nariai“.

„Vilnijos“ draugija prašo ne tik pagal įstatymus įvertinti Seimo narių M.Mackevičiaus, J.Narkevičiaus ir L.Talmonto veiksmus ir apginti jų apšmeižtus mokytojus, tačiau ir kuo skubiau aukščiausiu lygiu įvertinti 1920 m. Lenkijos įvykdyta rytinės Lietuvos dalies okupacija ir aneksija.

Skelbiame visą pareiškimo tekstą:

LR Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui
Gerb. A. Salamakinui

LR Švietimo ir mokslo ministrui     2011-04-15
Gerb. G. Steponavičiui

DĖL LLRA IR SEIMO NARIŲ BALANDŽIO 14 d. PAREIŠKIMŲ

Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, esame pasipiktinę, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija įžūliai puola Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Ireną Degutienę. Balandžio 14 d. Delfyje paskelbtas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos spaudos tarnybos puslapis „Krikščioniškas Irenos Degutienės požiūris“, kuriame yra dešimt neteisingų teiginių: neva „ji puolė lenką už pasakytą tiesą, kad lenkai Vilniaus krašte gyveno nuo amžių, kad čia jų gimtinė“, esą „ji ryžtingai remdavo pasiūlymus dėl lenkų, rusų, baltarusių mokyklų status quo apribojimo…Akivaizdu, kad tai ryškus nuo senų laikų įgytų teisių apribojimas ir tautinės nesantaikos kurstymas“.Katalikais pasiskelbę LLRA vadovai meluoja, esą „katalikė, krikščioniškosios partijos vicepirmininkė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė prieš Velykas, susikaupimo metu, pradėjo pulti savo artimuosius“, o iš tikro tą daro jie patys – Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Tą pačią dieną (2011-04-14) LLRA remti Seimo nariai M. Mackevičius, J. Narkevičius ir L. Talmontas laikraštyje „Kurier Wilenski“ paskelbė pareiškimą, nutylėdami „Respublikos“ laikraštyje ir kitur skelbtus jų partijos pirmininko V. Tomaševskio pasisakymų vertinimus, pažeidė LR Konstitucijos 3,10,14,17,25,29 str., įstatymus ir Seimo nario priesaiką:

– už konstitucinės tvarkos gynimą nepagrįstai peikė LR Seimo pirmininkę I. Degutienę ir gyrė savo partijos pirmininką V. Tomaševskį, pažeidusį LR Konstituciją ir įstatymus;
– draudė kalbėti apie 1919-1939 m. Lenkijos įvykdytą rytų Lietuvos okupaciją;
– dezinformavo visuomenę apie Lietuvos Respublikos  Seimo ir Pasaulio lietuvių  bendruomenės komisijos vizitą į Šalčininkų rajono mokyklas. Nedalyvavę šios komisijos išvažiuojamąjame posėdyje ir neturėdami apie jį tikslios informacijos, ėmė vertinti jo darbą, tariamai „citavo“ posėdžio dalyvių kalbas;
– daro spaudimą Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio, Turgelių, Eišiškių mokyklų  mokytojams  tik dėl to, kad jie teisingai liudijo komisijai apie padėtį Šalčininkų rajone. Mokytojai išsakė tik faktus, kuriuos jie stebi gyvendami Lenkų rinkimų akcijos valdomame rajone.

– Viso pokalbio metu tiek komisijos atstovai, tiek vietos mokytojai aiškiai įvardijo, kad tarp vietinių gyventojų nėra nesantaikos ir kad moksleiviai (lietuviškų ir lenkiškų mokyklų) tarpusavyje bendrauja be konflikų, o tautinę nesantaiką daugelį metų kursto LLRA vadovaujama Šalčininkų rajono savivaldybė ir tos partijos nariai. Todėl LLRA skleidžiama informacija dėl mokytojų išsakytų minčių yra neteisinga ir melaginga.
– Neteisingai puolamas ir šmeižiamas istorijos mokytojas, kuris neva organizavo istorijos konkursus apie Lenkijos įvykdytą Vilnijos okupaciją. Dėl to atkreipiame dėmesį, kad kuo skubiau aukščiausiu lygiu turi būti įvertinta 1920 m. Lenkijos įvykdyta rytinės Lietuvos dalies okupacija ir aneksija. Mokytojas laikosi Lietuvos Respublikos konstitucijos, įstatymų ir istoriją dėsto pagal LR mokyklinę istorijos programą.

Prašome pagal įstatymus įvertinti Seimo narių M. Mackevičiaus, J. Narkevičiaus ir L. Talmonto veiksmus ir apginti jų apšmeižtus mokytojus.

„Vilnijos“ draugijos pirminkas Kazimieras Garšva

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė