Stiprėja geologinės aplinkos monitoringas (0)

www.alkas.lt 

Telemetrinių stočių tinklas

Telemetrinių stočių tinklas

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įdiegė telemetrinių stočių tinklą ir taip sustiprino geologinės aplinkos monitoringo pajėgumus. Šis tinklas leidžia tiksliau ir išsamiau stebėti gruntinio vandens lygio svyravimus. 20 telemetrinių stočių įrengta šalia meteorologinių ir hidrologinių stočių. 

Kaip sakė Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Jonas Satkūnas, iš telemetrinių stočių gaunami kompleksiniai duomenys apie gruntinio vandens slūgsojimo gylio, temperatūros ir meteorologinių sąlygų kaitą yra itin vertingi. Sezoniniai gruntinio vandens lygio svyravimai labiausiai ir priklauso nuo vietos meteorologinių sąlygų. 

Telemetrinių stočių duomenys kiekvieną dieną ryšio signalu yra perduodami Lietuvos geologijos tarnybai. Jie leidžia iš karto įvertinti pagrindines vandens lygio režimo charakteristikas, jų nukrypimus nuo daugiamečių reikšmių, nustatyti kaitos tendencijas. 

Pirmuosius keturis šių metų mėnesius gruntinio vandens paviršius visoje šalyje, Lietuvos geologijos tarnybos duomenimis, yra nuo 30 proc. iki 50 proc. aukštesnis už vidutinį 2005–2010 metų lygį ir nuo keliasdešimties centimetrų iki metro ir daugiau arčiau žemės paviršiaus nei pernai. 

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė