Orientacinis pėsčiųjų žygis „Dainavos apygardos partizanų takais“ (3)

Lietuvos partizanai

Lietuvos partizanai

Balandžio 16–17 Kasčiūnų kaime, Varėnos rajone, vyksta orientacinis pėsčiųjų žygis „Dainavos apygardos patizanų takais“. Juo norima pagerbti Dainavos apygardos ir visos Lietuvos žuvusius rezistencinės kovos dalyvius, skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei, prisimenant jos kovą už laisvę ir nepriklausomybę, ugdyti ištvermę, tobulinti topografines žinias, įtraukti į šį žygį kuo daugiau Lietuvos piliečių ir jaunimo organizacijų bei susipažinti su atmintinomis Dainavos apygardos partizanų vietomis.

Žygį sudarys trys etapai: dieninis, naktinis ir rytinis, o startuojama (16 d. 10 val.) ir finišuojama (17 d. 14 val.) bus nuo Lietuvos partizanų ryšininko Juozo Jakavonio-Tigro sodybos, kur atstatytas Dainavos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago vadavietės bunkeris.

Šį žygį organizuoja Jaunieji Lietuvos Patriotai (J.L.P.), remia Lietuvos Politinių Kalinių ir Tremtinių Sąjunga bei Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdis.

 

Kategorijos: Istorija, Kelionės, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

3 komentarai

  1. Ryšininkas:

    Šaunuoliai Jaunieji Lietuvos Patriotai (J.L.P.),gaila kad dėl ligos negalėjau dalyvauti šiame žygyje,bet mintyse buvau su jumis.

  2. S:

    Buvau, puikus žygis. Ir kitus paraginčiau, labai nuostabiai praleistas savaitgalis. Dabar ypač vertinga yra išgirsti dar likusių gyvų partizanų pasakojimus, buvo nepaprasta išgirsti kalbant patį sodybos šeimininką Jakavonį-Tigrą, šviesus žmogus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė