Akmenės rajone rasti dinozaurų laikų gyvūnų dantys (6)

www.alkas.lt
Vienas iš rastų dantų priklauso neatpažintos rūšies rykliui

Vienas iš rastų dantų priklauso neatpažintos rūšies rykliui

2010 metų liepą Akmenės rajone, Šaltiškių triaso periodo molio karjere, šalia eroduojamų juros periodo nuogulų, rasti trys stuburinių gyvūnų dantys. Juos aptiko geologai Milda Mickutė ir Gžegožas Dubovskis. Dantys buvo tiriami, juos aprašė Andrejus Spiridonovas (Vilniaus universitetas). Nustatyta, kad vienas iš surastų dantų priklauso neatpažintos rūšies rykliui.

Kiti du dantys, kurių vienas yra 1,2 cm, o kitas – 1,4 cm ilgio, priklauso jūriniams ropliams, remiantis jų sandara, tikėtina – Goniopholis (?) genties jūriniams krokodilams. Radiniai galimi, nes Šaltiškių karjere šalia tipinės jūrų faunos liekanų: gausių amonoidų, belemnitų, pilvakojų moliuskų ir pečiakojų, dažnai aptinkamos ir suanglėjusios sausumos augalijos liekanos. Šių, skirtingose aplinkose gyvenusių organizmų liekanų mišinys rodo, kad šioje teritorijoje klostėsi priekrantės jūrinės nuogulos.

Iki šiol Papilėje rastas tik vienas dinozaurų laikų (juros periodo) gyvūno stuburo slankstelis (saugomas Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos instituto muziejuje).

Minėti radiniai liudija, kad juros periodo uolienose, kurios atsidengia Ventos regioniniame parke ir jo apylinkėse, tikėtina rasti ir dinozaurų liekanų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Istorija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė