B.Daunorienė. Viešas pareiškimas Lietuvos Prezidentei, Vyriausybei, Seimui ir Lietuvos piliečiams (8)

Bronislava Daunorienė, www.alkas.lt

2011 m. balandžio 6 d. „Respublikoje“ buvo paviešintas Valdemaro Tomaševskio pareiškimas, kad lietuviai turi integruotis į Vilnijos krašto lenkų bendruomenę, nors čia be lenkų gyvena ir kitų tautybių žmonės. Tai reiškia, kad Vilniaus krašte gyvenantys lietuviai privalo mokėti lenkų kalbą, žinoti jų papročius ir kt. Bet kodėl tik lenkų? Ir kodėl lietuvius šis žmogus vadina atvykėliais? Mes, lietuviai, amžių čia gyvename, mokame lenkų, rusų, net gudų kalbas, puoselėjame tautinių mažumų kultūrą.

V.Tomaševskis blogai žino Lietuvos istoriją, todėl nutyli, kokiu būdu lenkai atsirado Lietuvos žemėse, kiek Armija krajova praliejo lietuvių kraujo, kol okupavo Vilnių, kiek žuvo jaunų lietuvaičių ties Giedraičiais, kol sustabdė lenkų invaziją į Lietuvą. Paminklas Giedraičių kapuose skelbia žuvusių už Lietuvos laisvę kovose su lenkais pavardes.

V.Tomaševskis propaguoja šovinizmą ir net neonacizmą; esu giliai įžeista kaip ir kiti Lietuvos patriotai, smerkiu šio politiko kėsinimąsi į Lietuvos vientisumą dar nuo 1990 metų, kai siekė kurti lenkų autonomiją, o šiuo metu kėsinasi ne tik į Vilniaus kraštą, bet ir į lietuvių kalbą. Jis daug kur meluoja televizijos ekrane.

Mūsų politikams šis lenko spjūvis į veidą nieko nereiškia, nors mato, kad jis gina ne Lietuvos, o Lenkijos interesus ir kursto tautinę neapykantą. Kieno inspiruojamas jis tai daro?

Lietuvos politikai V.Tomaševskio išpuolį prieš Lietuvos valstybę glaisto dėl savanaudiškų paskatų; pagal „Respubliką“:

A. Čaplikas – nori ramybės
K. Ramelis – tyrimo nenori
V. Žiemelis – nekalba tiesiai
J. Razma – neskuba (Kalbos kainuoja mero postą)
V. Gapšys – nenori veltis
V. Mazuronis – dar reaguos
J. V. Paleckis – siūlo pagalvoti
V. Valentinavičius – muša tik lietuvius
S. Stoma – galima pasvarstyti apie V. Tomaševskio teisinį įvertinimą.

Kodėl nutyli apie Valstybės įstatymų nepaisymą, apie lenkų chuliganų nuniokotą Kauną per sporto varžybas, apie tai, kad Lietuva investuoja milžiniškus pinigus į lenkų mokyklas, pensijas, išmokas? Be to, lenkai nėra tautinė mažuma, nes pašonėj turi Lenkijos valstybę, todėl jie turi lenkų bendruomenės statusą. O bendruomenė, nepatenkinta migracine tėvyne, turi teisę vykti į savo šalį.

Ar gali lietuviai būti tolerantiški V. Tomaševskiui po tokių išpuolių?

Kaip Konservatorių partijos veteranė, Sąjūdietė, siūlau, kad V. Tomaševskis savo šmeižikiška politika neklaidintų europarlamentarų;

tautinių bendrijų mokyklose visi dalykai būtų dėstomi lietuvių kalba, o tautinės bendrijos kalba gali būti steigiamos šeštadieninės mokyklos kaip ir visame pasaulyje;

atšaukti šį politiką iš europarlamento ir atimti Lietuvos pilietybę, kaip atstovaujančiam ne Lietuvos, o Lenkijos interesus ir turinčiam Lenkijos kortą;

Saugumui pasidomėti apie šito veikėjo veiklą iki Nepriklausomybės, kodėl jis siekia supriešinti lietuvius su lenkais;

Uždrausti lenkų rinkimų akcijos ir hercerų veiklą Lietuvoje, kaip priešingą Lietuvos politikai.

Jeigu konservatoriai eis į koaliciją valdžios struktūrose su KGB ir lenkais, tai ne tik tautininkai, bet ir dalis konservatorių paliks partiją, nes Lietuvos patriotai neleis šovinistams spjaudyti ant savo Tėvynės ir rėkti „Vilno naše“.

Linkiu stiprybės Valentinui Stundžiui, ginančiam lietuvių kalbą, tautininkams už tvirtą poziciją Rytų Lietuvos atžvilgiu, Artūrui Zuokui neužleisti savo mero kėdės, nes vilniečiai, ypač jaunimas, balsavo už jį. V.Tomaševskiui linkiu atsikratyti sindromo, kuriuo sirgo Hitleris ir Stalinas.

O konservatoriams linkiu plačiau atverti akis ir neapsimesti, kad nieko neįvyko. O įvyko štai kas: Rytų Lietuva prarasta (okupuota), nes čia veikia lenkų įstatymai, ignoruojama Valstybinė kalba, nekeliamos Valstybinės vėliavos per šventes, į Valstybės įstatymus – nusispjauti, o mūsų Vyriausybė yra bejėgė, nebent įvestų tiesioginį valdymą. Taigi yra apie ką pamąstyti.

Baigsiu labai prasmingais Maironio žodžiais:

O tu, kurs lietuvio tik vardą nešioji,
O dvasią užgniaužtum tėvynės jaunos,
Tegul ir tave ateitis tolimoji
Minės kaip išgamą mūsų tautos.

Bronislava Daunorienė, Rytų Lietuvos Mokytojų sąjungos narė

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė