Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesantaikos tarp lenkų ir lietuvių skatinimo (1)

www.alkas.lt

Šiandien, balandžio 13 d., Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 dalį dėl nesantaikos skatinimo tarp lenkų ir lietuvių tautybės žmonių. Tyrimas pradėtas vakar dienraštyje „Respublika“ (balandžio 12 d., Nr. 84 (6332)) pasirodžius informacijai, kad interneto socialiniame tinkle „Facebook“ lenkų tautybės piliečiai raginami reikalauti Vilniaus krašto autonomijos.

Primename, kad š. m. kovo 10 d. Generalinėje prokuratūroje taip pat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešo raginimo smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą pagal Baudžiamojo kodekso 122 straipsnį. Tiriama tam tikroje Lenkijos interneto svetainėje patalpintų videoklipų medžiaga, kurios turinys siejasi su teritorinėmis pretenzijomis į vadinamuosius prieškarinės Lenkijos Respublikos rytinius pakraščius. Tyrimas atliekamas Lietuvos kriminalinės policijos biure, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus prokuroras Alvydas Valiukevičius.

Įstatymas už viešą kurstymą, skatinimą neapykantos ar kurstymą diskriminuoti žmonių grupes dėl jų tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, įsitikinimų ar pažiūrų numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė