Palei Fukušimos AE radiacioaktyvus vandens užterštumas pasiekė aukščiausią lygį (1)

www.alkas.lt

Fukušima-1, reuters nuotr.

Fukušima-1

Rusijos žinių agentūra „Rianovosti“ šiandien pranešė, kad šalia Fukušimos AE balandžio 11 d. iš jūros paimtuose vandens mėginiuose radioaktyvaus jodo-131 koncentracija leistinas normas viršijo 2,2 karto, o tai reiškia, kad vandens radioaktyvaus užteršimo lygis yra didžiausias nuo pat radiacijos matavimų pradžios kovo 23 d.

Vandenyje kuris buvo paimtas iš 30 km. jūros zonos apie avarinę Fukušimos-1  atominę elektrinę jodo-131 koncentracija sudaro 88,5 bekerelių viename litre. Taip pat aptikta radioaktyvaus cezio-137, kurio koncentracija siekia 71 bekerelį viename litre.

AE valdanti kompanija TEPCO pranešė, kad pagal vandens mėginių paimtų balandžio 11  d. 15 km. atstumu nuo avariją patyrusios AE, miesto Minamesoma pakrantėje tyrimus radioaktyvaus jodo koncentracija norma viršija 23 kartus. Tai aukščiausias radiacijos lygis nuo to laiko kai TEPCO balandžio 2 d. pradėjo vykdyti vandens mėginių tyrimus.

Po pragaištingo kovo 11-osios žemės drebėjimo ir po jo kilusio cunamio buvo pažeista Fukušimos-1 AE aušinimo sistema ir dėl to kai kuriuose AEenergoblokuose įvyko sprogimai išmetę į atmosferą radioaktyvias medžiagas. Japonijos valdžia evakavo iš 20 km. zonos aplink atpminę elektrinę.

Vėliau pasirodė informacija apie tai, kad įvairiuose Japonijos rajonuose buvo aptikti radioaktyvūs elementai. Jų aptikta ore, jūros ir geriamajame vandenyje,  maisto produktuose.

Praeitą savaitę specialistai žuvininkystės resursų valdymo specialistai Japonijos prefektūros Ibaraki aptiko padidintą radioaktyviojo cezio koncentraciją žuvyse pagautose Kitaibaraki miesto pakrantėje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė