Knygos „Vilnius – savas ir svetimas“ pristatymas VU bibliotekoje (0)

R. Bužinsko nuotr.

R. Bužinsko nuotr.

Leidykla „Baltos lankos“ ir VU biblioteka balandžio 14 d. kviečia į Laimono Briedžio naujos knygos „Vilnius – savas ir svetimas“ pristatymą.

Simboliška, kad knygos apie Vilniaus miesto istoriją pristatymas vyks seniausioje ir turtingiausioje šalies valstybinės reikšmės akademinėje bibliotekoje, reprezentuojančioje universitetą, miestą ir visą šalį.

Ši knyga – tai miesto biografija, tik perteikta ne remiantis Lietuvos istorija, bet tarsi įrašyta įvairiaspalviame Europos žemėlapyje. Vilniaus pasakojimas joje skleidžiasi tarsi keliaujant geografinių atradimų keliu – ir Vilnius prieš mus iškyla lyg svetimas miestas nežinomame krašte. Tokio pasakojimo tikslas turi piligrimystės – asmeninių – siekių, todėl ir knyga visų pirma yra grįžimas į Vilnių: ieškojimas to, kas jame buvo prarasta, užmiršta arba nepastebėta.

Laimonas Briedis yra kultūros geografas, gerai žinantis istoriją, kas ir daro jį ypatingu vietinės praeities skaitytoju. L.Briedis gimė ir užaugo Vilniuje sovietiniais laikais. Daugybę savo vaikystės laiko jis praleido lakstydamas miesto gatvėmis, lankydamas slapčiausias jo vietas ir šniukštinėdamas jo istorijos paslaptis. Greitai jis pastebėjo ir buvo sužavėtas daugybės etninių istorijų (vienos jų buvo viešos, o kitos nugrimzdusios užmarštin), įrašytų Vilniaus praeitin. Siekti aukštojo mokslo jis pradėjo Vilniaus universitete, bet mokslus, kaip imigrantas, pabaigė Kanadoje. Daktaro laipsnį jis įgijo Britų Kolumbijos universitete, o po to vadovavo tyrimams Istorijos fakultete, Toronto universitete. Jo apetitas kelionėms, žemėlapiams ir istorijai nepasotinamas, bet kai nekeliauja, namus randa Vilniuje, Lietuvoje, ir Vankuveryje, Kanadoje.

Knygos „Vilnius – savas ir svetimas“ pristatymas vyks balandžio 14 d. 16 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3).

Seniausia ir turtingiausia Lietuvos valstybinės reikšmės akademinė biblioteka, reprezentuojanti Universitetą ir visą šalį. Biblioteka, įsikūrusi unikaliame istoriniame architektūriniame ansamblyje, išsiskiria reikšmingu mokslui, švietimui ir kultūrai sukauptu paveldu.

VU biblioteka atvira Universiteto bendruomenei, Vilniaus miesto ir visos Lietuvos gyventojams, užsienio svečiams.

Bibliotekoje saugomos kultūros paveldo retenybės: seniausia spausdinta knyga, esanti Lietuvoje, – inkunabulas Rabano Mauro Opus de universo (Strasbourg, 1467) ir vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos Martyno Mažvydo Katekizmo egzempliorių.

Biblioteka daugelį metų yra garbingiausių Lietuvos Respublikos svečių vizitų dienotvarkėje. Joje lankėsi Belgijos karališkoji šeima, Velso princas Čarlzas, popiežius Jonas Paulius II, Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama, Nyderlandų karalienė, Ispanijos karališkoji šeima ir daugelis kitų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė