I.Degutienė: Nesantaiką tarp lietuvių ir lenkų kursto V.Tomaševskis (audio) (3)

www.alkas.lt

Irena Degutienė

Irena Degutienė

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis kursto nesantaiką tarp lietuvių ir Lietuvoje gyvenančių lenkų, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė:

– V.Tomaševskis pats kurso šitą nesantaiką tarp lietuvių ir lenkų, kurios niekada nebuvo ir šiandieną nėra, ir turbūt eilinis Lietuvos pilietis lietuvis puikiai bendrauja su Lietuvos piliečiu lenku, – interviu Žinių radijo laidai„Pozicija“ šiandien balandžio 13 d. sakė Seimo pirmininkė.  

– Tie patys lenkai, kurie nepriklauso ar nėra lojalūs ir priklausomi nuo V.Tomaševskio kaip politiko, jie turi visiškai kitokią nuomonę ir jie tikrai nepritaria tokiam V.Tomaševskio elgesiui. Pati asmeniškai turiu ir draugų lenkų, su kuriais bendrauju, ir šeimomis bendraujame, ir jie tikrai nesupranta, kam to reikia. Čia turėtų turbūt pats V.Tomaševskis turi atsakyti į šį klausimą, kodėl jis taip elgiasi ir kieno jis nuostatas vykdo“, – kalbėjo I.Degutienė.Pasak jos, toks nesantaikos kurstymas reikalingas palaikyti tautiniu pagrindu sukurtai partijai Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA).

Praėjusią savaitę V.Tomaševskis, dienraščio „Respublika“ kalbinamas apie prezidentės pasirašytą Švietimo įstatymą, buvo paklaustas: kaip žmonėms integruotis į Lietuvos gyvenimą, prastai mokant lietuvių kalbą? Šis klausimas ne juokais įsiutino europarlamentarą: „Kur integruotis? Kur mes turime integruotis? Mes čia gyvename visada. Tai jūs turite šitame krašte integruotis, nes jūs čia atvažiavote. Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė“ – piktinosi V.Tomaševskis.

Lietuvos centro partija dėl šio pareiškimo kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos Respublikos piliečio V.Tomaševskio įvykdytos vienos svarbiausių Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatų pažeidimo.

Klausykite I.Degutienės pasisakymo „Žinių radijuje“ audio ištrauka.

Kategorijos: Garsai, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė