Minske – sprogimas šalia A.Lukašenkos būstinės (video) (0)

A.Lukašenka įvykio vietoje

A.Lukašenka įvykio vietoje

Atnaujinta 12 d., 00.20 val, www.alkas.lt

Šiandien 17.56 val. Minske „Oktiabrskaja“ metro stotelėje, esančioje netoli prezidento Aleksandro Lukašenkos adminisracijos pastato, įvyko sprogimas. A.Lukašenka pranešė, kad sprogimo metu žuvo 30, į gydytojus kreipėsi apie 100 žmonių. Pranešama, kad tai pats didžiausias teroristinis aktas per visą Baltarusijos istoriją.

– 17.58 val. metro stotyje „Oktiabrskaja“ šalia antrojo vagono sprogo nežinomas įtaisas. 21 val. duomenimis: 7 žmonės žuvo, virš 50 žmonių nukentėjo. Įvykio vietoje dirba Generalinės prokuratūros ir VRM (MVD) darbuotojai.

Mieste paskelbtas padidinto pavojaus režimas, milicija dirba sustiprintomis pajėgomis. Noriu paprašyti miestiečių, kad nepanikuotų, o priešingai – būtų budresni. Priimtas sprendimas iškelti baudžiamąją bylą. Tačiau kol kas negaliu pasakyti pagal kokį straipsnį.

Kaip pranešė agentūra „Rianovosti“ Baltarusijos Generalinė prokuratūra sprogimą jau kvalifikavo kaip teroristinį aktą.

„Šiandien maždaug 17.45 val. stotyje „Oktiabrskaja“ buvo įvykdytas teroristinis aktas. Pagal šį įvykį iškelta baudžiamoji byla, sudaryta tyrimo grupė“ – žurnalistams po pasitarimo Prezidentūroje sakė Baltarusijos Generalinio prokuroro padėjėjas Andrejus Švedas.

Naujausiais „Rianovosti“ duomenimis sprogimo metu žuvo 11 žmonių, nukentėjusiųjų priskaičiuojama 128, iš jų 22 asmenys yra itin sunkioje būsenoje. Nukentėjusiųjų pavardės pradėtos skelbti internete.

Lietuvos Užsienio reikalų ministras pareiškė užuojautą per sprogimą Minske žuvusių ir sužeistųjų artimiesiems. Turimomis žiniomis, Lietuvos piliečių tarp nukentėjusiųjų nėra, skelbia Užsienio reikalų ministerija.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą Baltarusijos žmonėms po šiandienos sprogimo, ypač žuvusiųjų ir sužeistųjų šeimoms“, – sakė A.Ažubalis.

gazetaby.com nuotr.

gazetaby.com nuotr.

 

A.Lukašenka  asmeniškai atsakingu už baudžiamosios bylos tyrimą įvardijo KGB vadovą  

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė, kad būtų skubiai sukurta grupė  kruvinam teroro išpuoliui tirti, sustiprintos saugumo priemones ir „viskas išversta“, bei surasti kaltieji.

„Rezultatai turi būti pateikiami kiekvieną dieną… Tam tikslui įsakau generaliniam prokurorui nedelsiant sukurti tyrimo grupę, o jei ji jau sukurta – sustiprinti ją prokuratūros, VRM, KGB darbuotojais“, – pirmadienį vakare sakė A.Lukašenka per nepaprastąjį pasitarimą. Jis pranešė, kad grupės vadovu skiria Generalinio prokuroro pavaduotoją Andrejų Švedą.

A.Lukašenka pareiškė, kad „per trumpiausius terminus reikia atsižvelgti į visas mažiausiais detales, ištirti, surasti visus kaltuosius“.

Nors išpuolį tiriančios grupės vadovu oficialiai paskirtas prokuroras A.Švedas, tačiau kreipdamasis į KGB vadovą, A.Lukašenka pareiškė: „Jūs asmeniškai atsakote už šios baudžiamosios bylos tyrimą“.

„Išanalizuokite visus faktus. Pažiūrėkite, galbūt yra ryšys su liepos 3 dienos sprogimu. Galbūt tai vienos grandinės grandys“, – sakė prezidentas.

„Nustatykite, kam tai naudinga, kas už to stovi, kam buvo naudinga susprogdinti stabilumą ir ramybę šalyje. Viską išanalizuokite“, – sakė A.Lukašenka.

„Dirbkite dieną ir naktį. Pabrėžiu – rezultatai turi būti pateikiami kiekvieną dieną“, – pridūrė jis.

Jis taip pat pavedė Valstybės saugumo tarybos sekretoriui ir VRM vadovui „itin sustiprinti saugumo priemones“. „Veikite ryžtingai. Manau, žmonės mus supras“, – sakė prezidentas.

Jis taip pat pridūrė: „Viską išversti. Ypatingas dėmesys – į neužregistruotų ginklų, sprogmenų ir amunicijos turėjimą“.

A.Lukašenka taip pat pavedė gynybos ministrui „nedelsiant patikrinti, realiai patikrinti visus sandėliuose esančius sprogmenis, amuniciją“. „Ar viskas vietoje?“, – paklausė prezidentas.

Jis neatmetė galimybės, kad „šią dovaną mums galėjo atvežti iš užsienio“. „Bet reikia pažiūrėti ir pas save“, – sakė jis.

Sveikatos ministrui A.Lukašenka nurodė suteikti visą įmanomą pagalbą nukentėjusiems. „Visus išgydyti, sužeistuosius pastatyti ant kojų, ypač dėl to, kas turime visko, ko reikia“, – pažymėjo jis.

Kreipdamasis į Minsko vykdomojo komiteto pirmininką, A.Lukašenka pridūrė, kad „šis įvykis neturi paralyžiuoti gyvenimo mieste“. „Jokių sulaikymų su žmonių pervežimu neturi būti“, – sakė prezidentas. Pasak jo, Minsko metropolitene judėjimas turi būti atkurtas artimiausiu metu.

Opozicijos lyderis A.Milinkevičius: sprogimas Minske griauna Baltarusijos eurointegracijos šansą

Opozicinio judėjimo „Už laisve“ lyderis Aleksandras Milinkevičius pareiškė, kad terorizmas nėra būdingas Baltarusijos istorijai ir tradicijai. Jo manymu teroristinis aktas naudingas toms šalyje ir už jos ribų esančioms jėgoms kurios siekia destabilizuoti padėtį Baltarusijoje.

„Šitoms jėgoms yra svarbu išprovokuoti dar žiauresnes politines represijas tuo siekiant sugriauti mūsų valstybės eurointegracijos galimybę, silpninti jos nepriklausomybę„ – sakė  A. Milinkevičius.

gazetaby.com nuotr.

gazetaby.com nuotr.

 

gazetaby.com nuotr.

gazetaby.com nuotr.

 

gazetaby.com nuotr.

gazetaby.com nuotr.

 

gazetaby.com nuotr.

gazetaby.com nuotr.

 

Gazetaby.com fotokorespondento Sergejaus Balaijo (Sergei Balai) fotoreportažas iš įvykio vietos. Perspėjame, kad kai kurios nuotraukos gali šokirtuoti:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė