Dėl Tomaševskio pareiškimo kreipiamasi į prokuratūrą (7)

www.alkas.lt 

Generalinė prokuratura

Viešas europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio pareiškimas dienraštyje „Respublika“ lenkų ir lietuvių tautinių santykių klausimais, dėl savo šovinistinių tendencijų sukėlęs stiprią reakciją Lietuvos visuomenėje, kvalifikuotinas kaip nacionalinės nesantaikos kurstymas. 

Praėjusią savaitę V.Tomaševskis, dienraščio „Respublika“ kalbinamas apie prezidentės pasirašytą Švietimo įstatymą, buvo paklaustas: kaip žmonėms integruotis į Lietuvos gyvenimą, prastai mokant lietuvių kalbą? Šis klausimas ne juokais įsiutino europarlamentarą: „Kur integruotis? Kur mes turime integruotis? Mes čia gyvename visada. Tai jūs turite šitame krašte integruotis, nes jūs čia atvažiavote. Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė“ – piktinosi V.Tomaševskis. 

Lietuvos centro partija dėl šio pareiškimo kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos Respublikos piliečio V. Tomaševskio įvykdytos vienos svarbiausių Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatų pažeidimo. 

„Reikšdama viltį, kad šis precedento neturintis atvejis Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje susilauks kuo rimčiausio dėmesio ir kruopščiausio tyrimo, Lietuvos centro partija apgailestauja, kad V.Tomaševskio veiksmai nesusilaukė adekvataus politinio vertinimo nei Seime, nei Vyriausybėje“, – teigiama pirmadienį išplatintame partijos pareiškime. 

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , .

7 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Teisingas žingsnis.

 2. markas:

  O man atrodo, kad Varšuvos polonaciai žaidžia pagal schemą: neduosit Lenkiją Vilnijoje reprezentuojančių lenkiškų prierašų gatvėms, vietovėms? Neleisit dalint “lenko kortų”? Neleisit Pilsudskiui paminklo? Trukdysit propaguot prolenkišką Lietuvos istorijos versiją? Tada laikykitės – paleisim “buldogą-tomašunskį”! Jis tokių “malkų priskaldys”, tokius skandaliukus jums ištaisys, kad maža nepasirodys… Lietuvos politikai, norit ramaus-sotaus būvio – be nervų tukti prie lovio? Tuomet elkitės protingai: priimkit mūsų sąlygas. Tada ir “buldogą-tomašunskį” atgal į būdą gražinsime…

 3. Vilmantas Rutkauskas:

  Tai taryt tomaševskinis tualetinis lakmuso popierėlis – patikrinti, kaip yra reaguojama į lenkų buvusias okupacines interpretacijas ir ateities repeticines užmačias.
  Man atrodo, kad jam nusišikt ant Lietuvos.

  Įdomu, kuo dabar tam gaidžiui baigsis.

 4. kasnis:

  “Adekvataus” politinio vertinimo čia mažiausiai reikia. Visiškai pakaks paprasto žmogiško vertinimo. Juk tikrai, daugelis Vilniaus krašto lenkiškai kalbančių gyventojų čia gyvena ilgiau nei per paskutinius kelis dešimtmečius į ponišką Vilnių suvažiavę uždarbiaut iš nustekentų regionų. Byla, jei ji tikrai bus iškelta, yra pasmerkta ir tik sukiršins dabar dar palyginti normaliai sugyvenančius šios žemės žmones.

 5. Petras P.:

  Galų gale bus už ką balsuoti per ateinančius Seimo rinkimus.

 6. nata:

  Kąsniui,
  dauguma jų lenkiškai pradėjo kalbėti per 20 nepriklausomos Lietuvos metų, tarybiniais laikais dauguma kalbėjo rusiškai, o pagal etninę kilmę kiek ten tų lenkų? manau, kad Tomaševskis turi atsakyti už savo žodžius kaip tautų nesantaikos kurstytojas.

 7. Arvydas Damijonaitis:

  Lietuvių kilmės “tuteišių” lenkinimas lenkiškose ( lietuvių išlaikomose ) mokyklose – galima registruoti didžiausios kvailystės Gineso rekordu.
  INFORMACIJA: Buvusių okupantų privilegijos stebina pasaulį. Lietuva išlaiko 80 lenkų mokyklų,kuriose tuteišai mokomi lenkų kalbos,lenkinami..Lenkiškas mokyklas privalo išlaikyti lenkų bendruomenė,kadangi Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos. Lenkiškų,rusiškų mokyklų finansavimas iš valstybės biudžeto – okupacijos paveldas..Tuteišių klastingas lenkinimas yra dalies lietuviško genofondo naikinimas,lietuvių savižudybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė