Dėl Tomaševskio pareiškimo kreipiamasi į prokuratūrą (7)

www.alkas.lt 

Generalinė prokuratura

Viešas europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio pareiškimas dienraštyje „Respublika“ lenkų ir lietuvių tautinių santykių klausimais, dėl savo šovinistinių tendencijų sukėlęs stiprią reakciją Lietuvos visuomenėje, kvalifikuotinas kaip nacionalinės nesantaikos kurstymas. 

Praėjusią savaitę V.Tomaševskis, dienraščio „Respublika“ kalbinamas apie prezidentės pasirašytą Švietimo įstatymą, buvo paklaustas: kaip žmonėms integruotis į Lietuvos gyvenimą, prastai mokant lietuvių kalbą? Šis klausimas ne juokais įsiutino europarlamentarą: „Kur integruotis? Kur mes turime integruotis? Mes čia gyvename visada. Tai jūs turite šitame krašte integruotis, nes jūs čia atvažiavote. Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė“ – piktinosi V.Tomaševskis. 

Lietuvos centro partija dėl šio pareiškimo kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos Respublikos piliečio V. Tomaševskio įvykdytos vienos svarbiausių Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatų pažeidimo. 

„Reikšdama viltį, kad šis precedento neturintis atvejis Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje susilauks kuo rimčiausio dėmesio ir kruopščiausio tyrimo, Lietuvos centro partija apgailestauja, kad V.Tomaševskio veiksmai nesusilaukė adekvataus politinio vertinimo nei Seime, nei Vyriausybėje“, – teigiama pirmadienį išplatintame partijos pareiškime. 

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė