Latvijoje renkami parašai už tai, kad mokyklose visų dalykų būtų mokoma latvių kalba (7)

www.delfi.lt

Latvijos nacionalinės sąjungos surinko pakankamai parašų dėl Latvijos Konstitucijos pataisų, numatančių perėjimą prie išsilavinimo tik valstybine kalba. Dabar parašus rinkti turi pradėti Latvijos centrinis rinkimų komitetas (CRK), praneša CRK pirmininkas Arnis Cimdaras, kurį cituoja rus.DELFI.lv.

Patikrinus surinktus parašus buvo patvirtinta, kad už pataisas pasirašė 10140 turinčiųjų teisę balsuoti Latvijos piliečių, praneša CRK informacinio skyriaus vadovė Kristine Berzina.

Už įstatymo projekto pasiūlymą pasirašė 10192 žmonės, tačiau 44 parašai dubliuojasi, septyni žmonės neįtraukti į Gyventojų registrą, o vienas iš pasirašiusiųjų neturi rinkimų teisės, todėl jų parašai negali būti skaičiuojami.

Šių notariškai patvirtintų parašų pakanka kitam žingsniui – CRK parašų rinkimui, pasakė A. Cimdaras. Pirmadienį su patikrinimo rezultatais bus supažindinti naujai išrinkti CRK nariai, ir bus priimtas sprendimas dėl parašų rinkimo organizavimo. CRK posėdis, kuriame planuojama patvirtinti parašų tikrinimo rezultatus ir paskelbti parašų rinkimą, kuris truks 30 dienų, įvyks balandžio 11 d. 14 val., pranešė K. Berzina.

Kaip jau buvo pranešta, kovo 29 d. partijos „Viskas – Latvijai!“ lyderiai pateikė CRK daugiau nei 10 tūkst. gyventojų parašų už Latvijos Konstitucijos pataisas, kuriose numatomas perėjimas prie valstybine kalba teikiamo išsilavinimo.

Kadangi surinktų parašų pakako, gegužės viduryje CRK pradės rinkti parašus dėl parengtų Konstitucijos pataisų. Jei pataisas palaikys ne mažiau nei dešimtadalis rinkėjų, dalyvavusių paskutiniuose Seimo rinkimuose, jie bus perduoti Latvijos prezidentui, kuris, savo ruožtu, perduos juos Seimui. Jei Seimas atmes pataisas, šiuo klausimu bus surengtas referendumas.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

7 komentarai

 1. Garbė Latvijai. Jei Lietuvoje ir toliau bus visokeriopai keliaklupsčiaujama prieš Rytų Lietuvos okupante Lenkiją, beliks emigruoti į Latviją ir taptį latvių nacionalistu.

 2. Vaidilaitė:

  Į Latviją nereiks migruot, nes lenkijos ir jos “atstovų” Lietuvoje poelgiai kuo daugiau lietuvių paverčia nacionalistais… Tokiais reikėjo tapt jau seniai. Tai gal LIETUVOS netryptų ir ant jos nespjaudytų visi iš eilės (kaip ir visada išimtis Latvija). Visada gerbiau latvius ir jų prezidentus. Latvijoje turi kalbėt latviškai, Estijoje-estiškai na ir Lietuvoje-lietuviškai. Mes ne kažkokia tai lenkijos ar rusijos provincija. Kas, kad valstybės didelės? Dangus irgi begalinis, ir jame kaip ir Pasaulio žemėlapyje, Saulės, Mėnesio, žvaigždelių šviesai vietos yra..

 3. Kęstutis:

  Šaunuoliai Latviai, turim imti pavyzdį iš braliukų.

 4. Hm:

  O tai dabar latviai negali latvių kalba mokintis? Manau, kad gali, todėl nesuprantu kas pasikeis. Rusakalbiai nebegalės sau patogia kalba mokintis? Išeina, kad per prievartą vers kalbėti latviškai. Kažkas jaus nuoskaudą, visuomenėje padaugės įtampos- nematau ko džiūgauti. Žinios ir mokslas apskritai neturėtų būti siejamas su kokia nors kalba. Žinios yra universalios. Kalba- tik įrankis toms žinioms pasiekti, beje, lokalios kalbos gerokai riboja žinių pasiekiamumą. Man atrodo, tegu visi savo mokslams ir žinių kaupimui naudoja tokias kalbas, kurios jiems atrodo tinkamiausios. Įstatymai tik sujauks savaime besiklostančius dalykus.

 5. Vaidilaitė:

  O tada “HM” sakykit, kodėl Latvijoje gyvenantys latviai verčiami kalbėti okupantų kalba????Asmeniškai man tai yra skaudulys. Dirbu aptarnavimo srityje ir ojojoi kiek kartų man buvo drąskomos akys, kad nekalbu rusiškai. Aš to neprivalau daryt. Kodėl turėtų latviai? Tai gal dar ir universitetuose latviukai privalės derintis prie ruskių, kad visi gautų vienodą žinių kiekį? Tikrai užteks išsidirbinėt iš visų trijų valstybių piliečių

 6. Rokas:

  HM,
  šiais laikais geriausia kaupt savo mokslo žinias anglų kalba, nes didžiausias ir plačiausias kiekis literatūros ir medžiagos yra šia kalba, tai ką, dabar visi turim spjauti ant valstybinės kalbos, gal kas trukdo dar kitas kalbas mokintis?. Kurioje šalyje gyveni, tos valstybės kalba ir mokaisi, nes vis dėlto pasirinkai būt jos piliečiu savo noru, jei nepatinka, sienos atviros, gali važiuoti ten kur nori, nieks už pakarpos nelaiko. O šalia gali mokytis, bet kurios kalbos (kaip antros, trečios ar n-tosios kalbos), tavo pasirinkimas, jei nori. Mokyklose gali, pvz Lietuvoje, be lietuvių kalbos išmokti dar dvi, tik jei nori, vienos mokyklos turi labiau sustiprintas anglų, rusų kalbas, kitos prancūzų, vokiečių ir t.t. Jei nori, pajėgi, tai mokaisi.

 7. Patrimpas:

  Sveikinimai latviams, mes tik taip pat turime daryti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė