Latvijoje renkami parašai už tai, kad mokyklose visų dalykų būtų mokoma latvių kalba (7)

www.delfi.lt

Latvijos nacionalinės sąjungos surinko pakankamai parašų dėl Latvijos Konstitucijos pataisų, numatančių perėjimą prie išsilavinimo tik valstybine kalba. Dabar parašus rinkti turi pradėti Latvijos centrinis rinkimų komitetas (CRK), praneša CRK pirmininkas Arnis Cimdaras, kurį cituoja rus.DELFI.lv.

Patikrinus surinktus parašus buvo patvirtinta, kad už pataisas pasirašė 10140 turinčiųjų teisę balsuoti Latvijos piliečių, praneša CRK informacinio skyriaus vadovė Kristine Berzina.

Už įstatymo projekto pasiūlymą pasirašė 10192 žmonės, tačiau 44 parašai dubliuojasi, septyni žmonės neįtraukti į Gyventojų registrą, o vienas iš pasirašiusiųjų neturi rinkimų teisės, todėl jų parašai negali būti skaičiuojami.

Šių notariškai patvirtintų parašų pakanka kitam žingsniui – CRK parašų rinkimui, pasakė A. Cimdaras. Pirmadienį su patikrinimo rezultatais bus supažindinti naujai išrinkti CRK nariai, ir bus priimtas sprendimas dėl parašų rinkimo organizavimo. CRK posėdis, kuriame planuojama patvirtinti parašų tikrinimo rezultatus ir paskelbti parašų rinkimą, kuris truks 30 dienų, įvyks balandžio 11 d. 14 val., pranešė K. Berzina.

Kaip jau buvo pranešta, kovo 29 d. partijos „Viskas – Latvijai!“ lyderiai pateikė CRK daugiau nei 10 tūkst. gyventojų parašų už Latvijos Konstitucijos pataisas, kuriose numatomas perėjimas prie valstybine kalba teikiamo išsilavinimo.

Kadangi surinktų parašų pakako, gegužės viduryje CRK pradės rinkti parašus dėl parengtų Konstitucijos pataisų. Jei pataisas palaikys ne mažiau nei dešimtadalis rinkėjų, dalyvavusių paskutiniuose Seimo rinkimuose, jie bus perduoti Latvijos prezidentui, kuris, savo ruožtu, perduos juos Seimui. Jei Seimas atmes pataisas, šiuo klausimu bus surengtas referendumas.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė