Savaitgalį – „Literatūrinės vilniaus slinktys“ (0)

www.alkas.lt

Šį savaitgalį balandžio 8-9 dienomis Vilniaus mokytojų namai kviečia į literatūrinę šventę „Literatūrinės Vilniaus slinktys“. Šventės dienotvarkėje yra numatyti septyni renginiai. Lietuviško žodžio mylėtojus džiugins ne tik proza ir poezija, bet ir Lietuvoje vis didesnį populiarumą įgyjantis poezijos SLAM’as.

Šventės atidarymą paženklins literatūrinė ekskursija po Vilniaus miesto mokyklas ir gimnazijas. Balandžio 8 d. (penktadienį) nuo 11 iki 14 valandos duris jauniesiems poetams ir prozininkas atvers Sietuvos vidurinė mokykla, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, Vilniaus privati gimnazija ir Vilniaus licėjus.Su gimnazistais bendraus jaunieji rašytojai Aivaras Veiknys, Mindaugas Nastaravičius, Vytautas Stankus, Aušra Kaziliūnaitė, Ernestas Noreika, Ieva Gudmonaitė, Justė Karpavičiūtė ir kt.

Tos pačios dienos pavakarę (16.30 val.) Mokytojų namų svetainėje įvyks vakaras, skirtas Česlovo Milošo šimtosioms gimimo metinėms paminėti „Vilnius nuo Č.Milošo jaunystės dienų iki šiandien“. Lietuvių kilmės lenkų poeto, Nobelio premijos laureato kūrybą skaitys jaunieji poetai Vainius Bakas, Ernestas Noreika, rašytojo jaunystės metus, praleistus Vilniuje, apžvelgs profesorius Algis Kalėda.

Iš karto po to (18.00 val.) Mokytojų namai sukvies ne tik literatūros, bet ir vizualiųjų menų gerbėjus. Mažojoje salėje įvyks fotoparodos atidarymas „Vilniaus detalės“ (Viktorijos Vosyliūtės ir Ievos Gudmonaitės nuotraukos), taip pat almanacho „Literatūrinės Vilniaus slinktys 2011“ sutiktuvės. Almanachas iliustruotas nuotraukomis. Jame savo kūrybą publikuoja nuo pačių jauniausių rašytojų Haroldo Baubino, Dovilės Kuzminskaitės, Rasos Milerytės iki literatūrniam pasauliui neblogai žinomų Mariaus Buroko, Gintaro Bleizgio, Rimvydo Stankevičiaus. Be autorių vakare dalyvaus almanacho sudarytojas A.Veiknys, „Naujosios Romuvos” vyriausiasis redaktorius Andrius Konickis.

Baigiamasis dienos akordas – akustinis poeto ir dainų atlikėjo Domanto Razausko vakaras-koncertas. Neseniai pirmąją poezijos knygą „Takas į tylą” ir kompaktinę plokštelę „Lietaus kambarys” išleidęs bardas žada jaukų ir nepamirštamą vakarą, kurio metu skambės ne tik jo atliekamos dainos, bet ir Domanto draugų poetų V.Stankaus, A.Veiknio, M. Nastaravičiaus skaitoma poezija.

Balandžio 9 d. „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ keliasi į atviras erdves. 14 valandą Trijų Kryžių kalną sudrebins skaitymai Vilniui. Pusantros valandos truksiančiuose skaitymuose progą išsakyti savo jausmus Lietuvos sostinei turės kiekvienas to panorėjęs. Jau dabar į skaitymus užsiregistravo dvi dešimtys vilniečių ir miesto svečių, tarp kurių – jaunieji poetai Ramunė Brundzaitė, Tomas Taškauskas, aktorius Giedrius Arbačiauskas ir kt.

Balandžio devintosios pavakarę porai valandų (nuo 16.00 iki 18.00 val.) literatūrinės šventės užuovėja taps Etmonų gatvėje įsikūręs Bix’ų baras, kur įvyks charizmatiškojo Domo Raibio organizuojamas poezijos SLAM’as. Nepamirštmi pasirodymai ir gera nuotaika – garantuojami.

Tos pačios dienos vėlyvą vakarą „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ pasislinks paskutinį kartą. 19 valandą visus, dar turinčius šiek tiek jėgų judėti, Mokytojų namai kvies atgal į svetainę. Ir ne šiaip sau, o tapti liudininkais intriguojančių „Poetinių dvikovų“, kuriose špagas sukryžiuos brandžiosios ir jaunosios kartos poetai: Vladas Braziūnas, Benediktas Januševičius, Gintaras Bleizgys, Aivaras Veiknys, Vainius Bakas ir Aušra Kaziliūnaitė. Įsikarščiavusius poetus raminti bandys neutralus duetas „23-as Ąžuolas” (Justina Semeškaitė – vokalas, Domantas Dragūnas – gitara).

ŠVENTĖ „LITERATŪRINĖS VILNIAUS SLINKTYS“

Balandžio 8 d., penktadienis

11.00 – 14.00 Literatūrinė ekskursija po Vilniaus miesto gimnazijas
11 val. „Sietuvos” vidurinėje mokykloje
Dalyvaus poetai Aivaras Veiknys, Mindaugas Nastaravičius, Vytautas Stankus.
11 val. Vilniaus privačioje gimnazijoje
Dalyvaus poetai Ernestas Noreika, Mantas Balakauskas, Nerijus Cibulskis, Viktorija Vosyliūtė.
12.15 val. Vilniaus licėjuje
Dalyvaus prozininkė ir poetė Ieva Gudmonaitė, poetai Ramunė Brundzaitė, Haroldas Baubinas, žurnalo „Pašvaistės” redaktorė Audronė Daugnorienė.
13 val. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje
Dalyvaus poetai Aušra Kaziliūnaitė, Aivaras Veiknys, Mindaugas Nastaravičius, Vytautas Stankus.

16.30 – 17.30 Vilniaus mokytojų namų Svetainėje
Č. Milošo 100-osioms gimimo metinėms
Vakaras „Vilnius nuo Č. Milošo jaunystės dienų iki šiandien”. Dalyvaus literatūrologas prof. Algis Kalėda, poetai Vainius Bakas, Ernestas Noreika ir kt.

18.00 – 18.45 Vilniaus mokytojų namų Mažojoje salėje
Fotografijų parodos „Vilniaus detalės“ atidarymas, antologijos „Literatūrinės Vilniaus slinktys” pristatymas

19.00 – 22.00 Vilniaus mokytojų namų Svetainėje
Akustinis Domanto Razausko ir draugų vakaras-koncertas. Dalyvauja Domantas Razauskas, Vytautas Stankus, Mindaugas Nastaravičius ir Aivaras Veiknys. (Bilietų kainos 15, 20 Lt, Bilietai platinami 2 valandos prieš koncertą prie salės)

Balandžio 9 d., šeštadienis

14.00 – 15.30 Trijų kryžių kalnas
Skaitymai Vilniaus miestui nuo Trijų Kryžių kalno
16.00 – 18.00 Bix Baras, Etmonų g. 6
Poezijos SLAM’as. Dalyvauja geriausi Lietuvos poezijos SLAM atstovai.
18.00 – 21.00 Vilniaus mokytojų namų Svetainėje
Poezijos vakaras „Poetinės dvikovos“. Eilėraščių špagas sukryžiuos jaunosios ir brandžiosios kartos poetai.
Dalyvaus poetai Vladas Braziūnas, Gintaras Bleizgys, Benediktas Januševičius, Aušra Kaziliūnaitė, Aivaras Veiknys, Vainius Bakas. Gros ir dainuos grupė „23-tas ąžuolas” (Domantas Dragūnas, Justina Semaškaitė).

Kategorijos: Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė