„Vilnijos“ draugija sieks, kad Vilnijos lietuvškų mokyklų finasavimas būtų 60 % didesnis nei lenkiškų (0)

www.alkas.lt  

Punsko mokykla

Punsko mokykla

Šiandien balandžio 6 d. „Vilnijos“ draugijos valdyba išplatino pareiškimą kuriame nurodė sieksianti, kad  „Šalčininkų bei Vilniaus rajonų lietuviškų mokyklų mokinių mokymosi išlaidos būtų 60 proc. didesnės nei lenkiškų mokyklų“. Pasak  „Vilnijos“ draugijos pirmininko dr. Kazimiero Garšvos šį pareiškimą paskatino priimti turimi duomenys apie lietuviškū mokyklų finansavimą Lenkijoje.  

Vieno moksleivio mokymosi išlaidos mokyklose lenkų mokomąja kalba Punske yra 60 proc. didesnės negu vieno moksleivio mokymosi išlaidos mokyklose lietuvių mokomąja kalba Punske. „Tad jei siekiame vadinamojo „veidrodinio principo” tarp Lenkijos ir Lietuvos tautinių mažumų mokyklų, tai turime atlikti atitinkamas korekcijas ir Lietuvos mokyklų finasavime“  – alks.lt redakcijai sakė dr. K.Garšva.  

Skelbiame „Vilnijos“ draugijos valdybos pareiškimo tekstą:  

Ar dėl baimės prieš Lenkiją nesilaikome pariteto ir skriaudžiame Šalčininkų lietuviškas mokyklas?  

„Vilnijos“ draugija konstatuoja, kad „veidrodinis principas” skirstant mokinio krepšelio lėšas šiuo metu yra toks, kad abiejose veidrodžio pusėse (Šalčininkuose ir Punske) faktiškai daugiau gauna lenkiškos mokyklos moksleivis.
 
Punsko bendruomenės tarybos nario Klemenso Jurkūno rašte „Vspolnota Polska“ pirmininkui (išversta Lietuvos Seime) yra rašoma, kad Punsko valsčiuje vieno moksleivio mokymosi išlaidos mokyklose lietuvių mokomąja kalba tokios: pagrindinėje mokykloje – 8 407 zlotai, gimnazijoje – 5115 zlotų, o mokyklose lenkų mokomąja kalba – tokios: pagrindinėje mokykloje – 13 930 zlotų, gimnazijoje – 9 175 zlotų, o Smalėnų pagrindinėje mokykloje lenkų dėstomąja kalba vieno moksleivio mokymosi išlaidos lygios 26 923 zlotai.
Ši informacija yra skelbiama ir internetiniame leidinyje „Voruta“.  

Taigi, nesunku paskaičiuoti, kad vieno moksleivio mokymosi išlaidos mokyklose lenkų mokomąja kalba Punske yra 60 proc. didesnės negu vieno moksleivio mokymosi išlaidos mokyklose lietuvių mokomąja kalba Punske. Reikia pastebėti, kad Lenkijoje į mokymosi išlaidas įskaitoma viskas, – tai yra pastato išlaikymas, mokytojų algos ir kt.  

Tuo tarpu Šalčininkų ar Vilniaus rajonuose vieno moksleivio mokinio krepšelis mokyklose lietuvių dėstomąja kalba yra tokio pat dydžio kaip moksleivio mokinio krepšelis mokyklose lenkų dėstomąja kalba, ir dar jis dažnai yra perskirstomas lietuviškos mokyklos nenaudai.  

Taikant „veidrodinį principą“ turėtų būti Šalčininkų lietuviškos mokyklos moksleivio  mokinio krepšelis 60 proc. didesnis už lenkiškos mokyklos moksleivio mokinio krepšelį. Tuo tarpu yra atvirkščiai Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose mokinio krepšelio lėšos dažnai perskirstomos lenkiškų mokyklų naudai (tai nustatė ir valstybės kontrolė).  

Taigi, Punsko lenkas (lenkiškos klasės moksleivis) gauna 60 proc. didesnį mokinio krepšelį nei Punsko lietuvis (lietuviškos klasės moksleivis), o Šalčininkų lenkas gauna tiek pat arba didesnį mokinio krepšelį nei Šalčininkų lietuvis. Abiem atvejais FAKTIŠKAI skriaudžiamas lietuvis (lietuviškos klasės mokinys).  

Todėl „Vilnijos“ draugija sieks, kad būtų paritetas ir Šalčininkų bei Vilniaus rajonų lietuviškų mokyklų mokinių mokymosi išlaidos būtų 60 proc. didesnės nei lenkiškų mokyklų mokinių mokymosi išlaidos (taip kaip Punske lenkiškų mokyklų mokymosi išlaidos). 
 
“Vilnijos” draugijos valdyba

Kategorijos: Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė