Tautininkai pasisako prieš TS-LKD koaliciją su „tomaševskininkais“ (7)

Šiandien, balandžio 5 d., TS-LKD Tautininkų frakcija išplatino laišką „Dėl valdančiosios koalicijos sudarymo Vilniaus miesto savivaldybės taryboje“ adresuotą TS-LKD partijos Prezidiumui ir Vilniaus sueigos tarybai kuriame ragina savo bendrapartiečius nesudaryti jokios politinės koalicijos Vilniaus miesto savivaldybėje su  vadinamuoju „Tomaševskio bloku“.

Skelbiame šį   laišką:

TS-LKD Prezidiumui
Vilniaus sueigos tarybai

Vilnius,  2011 m. balandžio 5 d.

Šiandien, balandžio 5d., Vilniaus sueigos taryboje greičiausiai bus svarstomas klausimas dėl galimų koalicijos partnerių Vilniaus miesto savivaldybės taryboje. Gali taip atsitikti, kad Vilniaus sueigos vadovai pateiks tarybai informaciją apie jau įvykusius faktus, kuriuos bus siūloma patvirtinti.

Iki šiol nei TS-LKD prezidiumas, nei Vilniaus sueigos taryba nepriėmė kokių nors politinių nuostatų dėl koalicijos Vilniuje. Vienas iš numanomų projektų – koalicija su vadinamuoju „V.Tomaševskio bloku“ buvo gana energingai kritikuojama Sueigos taryboje.

TS-LKD prezidiume pateikiau pasiūlymą balsuoti dėl prezidiumo rekomendacijos galimos koalicijos klausimu visų pirma derėtis su vadinamąja A.Zuoko grupe. Tačiau net ir pakartotinai paprašius, partijos pirmininkas šio pasiūlymo balsavimui nepateikė. Tiesa, prezidiumas nebalsavo ir dėl kokių nors kitokių koncepcijų.

Kiek mums žinoma, šiuo metu susidarė situacija, kai dėl koalicijos sudarymo konkuruoja dvi grupės – A.Zuoko ir R.Aleknos. Kiekvienas iš jų mano, kad jau turi daugumą, o ši dauguma priklauso nuo dviejų Rusų aljansui atstovaujančių Tarybos narių, kurie buvo išrinkti pagal „Tomaševskio bloko“ sąrašą, apsisprendimo. Vienas iš jų – KGB karininkas.

R.Alekna galimu koalicijos partneriu nežinia kodėl pasirinko būtent „Tomaševskio bloką“, o kitos alternatyvos net nemėgino. Noriu raštu informuoti tiek prezidiumo narius, tiek Vilniaus sueigos tarybos narius, kad TS-LKD Tautininkų frakcijos taryba svarstė klausimą dėl įvairių iniciatyvų sudaryti koaliciją su „Tomaševskio bloku“ ir tokioms iniciatyvoms kategoriškai nepritarė.

Manau, kad pagrindiniai tautininkų argumentai, paremiantys tokią nuostatą, svarbūs ir kitiems partijos nariams. Mes įsitikinę, kad politinė partija, kuri skatina Lietuvos Respublikos įstatymų nevykdymą ir kurios atstovai pastaraisiais dviem metais itin agresyviai šmeižė Lietuvą tarptautiniu mastu, nebegali būti TS-LKD partneris jokioje koalicijoje.

Jeigu TS-LKD sudarys koaliciją su agresyviais Lietuvos šmeižikais, kurie nuolat provokavo Lenkiją kištis į Lietuvos vidaus reikalus ir taip pakenkė dvišaliams Lietuvos bei Lenkijos santykiams, tai bus duotas neteisingas ženklas, kad Lietuvos spaudimo ir šmeižimo priemonės – tai yra neva pati priimtiniausia santykių su Lietuva taktika. Minėtas KGB karininkas buvo V.Tomaševskio padėjėju jau nuo pat jo kampanijos į Europos parlamentą laikų, kai buvo sudaryta sąjunga su Rusijos ambasados šefuojamomis politinėmis organizacijomis, todėl kyla pagrįstos abejonės dėl šio veikėjo ir jo atstovaujamų politinių jėgų lojalumo Lietuvos valstybei.

Taigi, toks žingsnis rimtai pažeistų TS-LKD rinkėjų pasitikėjimą, pamintų ne tik tautininkų, bet ir daugelio kitų TS-LKD narių išpažįstamas vertybes. Galimas neigiamas pasekmes tiek TS-LKD, tiek Vilniaus miestui, tiek ir visai valstybei sunku ir prognozuoti, nes TS-LKD ir visa valdančioji koalicija taptų „Tomaševskio bloko“ politiniu įkaitu.

Siūlome nepritarti jokiai koalicijai su politikais, kurie savo garbės pirmininku išrinko V.Tomaševskį.

Gintaras Songaila, TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė