Šiandien prasideda projekto „Misija Sibiras’11“ dalyvių atranka! (1)

Šiandien Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) pradeda pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras’11“ dalyvių atranką.

„Susidomėjimas šiuo projektu auga kasmet. Džiaugiamės, kad „Misija Sibiras“ visuomenei padeda pažinti ir suvokti tremties laikotarpį, o jaunajai kartai – pažvelgti į jį naujai ir betarpiškai“, – sako Šarūnas Frolenko, LiJOT Prezidentas.

„Misija Sibiras“ – tai susitikimai su vis dar Sibire gyvenančiais lietuviais, tremtinių kapų tvarkymas ir jaunimo galimybė parodyti patriotiškumą. Organizatoriai šiemet rengia dvi projekto ekspedicijas: į Tadžikistano Respubliką (Tadžikiją) ir Rusijos Federaciją, Tomsko sritį.

Norintieji jose dalyvauti nuo šiandien gali pildyti dalyvių anketas, paskelbtas projekto tinklapyje www.misijasibiras.lt . Anketų laukiama iki šių metų gegužės 8 d.

„Šių metų anketos naujovė yra tai, kad prašome ne tik asmeninės motyvacijos, bet ir pasidalinti žiniomis apie tremties laikotarpį. Prie anketos galima prisegti ir dokumentų – nuotraukų, autentiškų liudijimų, kitos informacijos. Taip tikimės surinkti ir unikalių, iki šiol viešai neskelbtų duomenų apie tremties laikotarpį“, – sako Šarūnas Frolenko.

Gegužės mėnesį bus atrinkta 70 kandidatų, kurie bus pakviesti į antrąjį projekto etapą – bandomąjį žygį Lietuvos miškuose. Planuojama, kad bandomasis žygis iš Dzūkijos šiemet persikels į Aukštaitiją. Po žygio bus atrinkta 24 ekspedicijos dalyvių komanda.

Projektas „Misija Sibiras“ vykdomas jau 6 metus iš eilės. Iki šiol 8-ių jaunimo ekspedicijų dalyviai sutvarkė apie 70 lietuvių kapinių, susitiko su Sibire iki šiol likusiais gyventi tautiečiais, surengė per 1000 susitikimų-pristatymų vosoje Lietuvoje ir užsienyje.

Projekto organizatoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – 1992 m. įkurta didžiausia nevyriausybinių jaunimo organizacijų sąjunga Lietuvoje, šiuo metu vienijanti 62 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas, o tai yra daugiau kaip 200 000 jaunų žmonių po vienu skėčiu.

Globėjai: a.a. Prezidentas Algirdas Brazauskas ir Europos parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė