„Mėnuo Juodaragis“ XIV kviečia pasinerti į sutartinių gelmes Zaraso saloje (video) (0)

Baltų praeitį su ateitimi jungiantis festivalis „Mėnuo Juodaragis“ šiemet grįžta prie sau įprasto „formato“ – rugpjūčio 26–28 dienomis jis vyks Zaraso ežero saloje. Tris dienas ir naktis truksiantis keturioliktasis nepriklausomos muzikos ir šiuolaikinės baltiškos kultūros festivalis kvies palydėti paskutinįjį vasaros savaitgalį plačiais muzikos, meno ir amatų akiračiais.

„Mėnuo Juodaragis“ tai vienas seniausių Baltijos šalyse vykstančių festivalių po atviru dangumi ir didžiausias kasmetinis prigimtinės kultūros bei alternatyvios muzikos renginys Lietuvoje. „Mėnuo Juodaragis“ garsina Lietuvą unikalia idėja sujungti ikikrikščionišką paveldą su šiuolaikine kūryba. Senosios baltų kultūros gyvybingumą festivalyje atskleidžia gausi programa, kurioje šįmet daug dėmesio bus skirta Lietuviškoms sutartinėms – apie jas pasakos žymiausi šalies paveldo tyrinėtojai, o scenose atliks garsūs folkloro atlikėjai.

Kiekvienas šventės dalyvis galės ne tik pažinti gilius unikaliųjų sutartinių poetikos, istorijos ir mitologijos klodus, bet ir pats išmokti sutartines giedoti, groti ar šokti.

Tačiau sutartinės – tik viena iš daugelio persipinančių festivalio programos gijų. Keturiose festivalio scenose pasirodys dar daugiau nei kasmet originalių užsienio kolektyvų ir Lietuvos grupių – viso apie 50 pačių įvairiausių atlikėjų! Greta post-folkloro, roko, alternatyvios ar pasaulio muzikos specialios scenos bus skirtos gyvojo folkloro kolektyvams bei elektroninės ir eksperimentinės kūrybos gerbėjams.

Manto Puidos nuotr.

Manto Puidos nuotr.

 

Baltiškos kultūros apsuptyje savo šalių palikimu ir įkvėpimu dalysis svečiai iš kitų kraštų.

„Pernai „Mėnuo Juodaragis“ buvo teminis ir glaustas, po kelionės į Aukštadvarį renginys vėl grįš į pamiltus Zarasus, tapusius festivalio namais, – sako organizatoriai. – Dėl to šiemet muzikos scenose žadame pristatyti daugiau žymių kolektyvų iš užsienio.“

Pirmosios patvirtintos festivalio grupės yra temperamentingi portugalai DAZKARIEH, legendinis JAV kolektyvas BLOOD AXIS, neo-folk mistikai SONNE HAGAL iš Vokietijos, ispaniška charizma žavinti ARNICA ir itin originali psycho-folk grupė POLUDNICA iš Lenkijos.

Manto Puidos nuotr.

Manto Puidos nuotr.

 

Lietuvių gretose šįsyk – folkroko grupės ATALYJA, PIEVOS ir ALE VA, festivalio senbuvis DONIS su GYVATA ir projektu d.n.s, patrakę rokeriai BIX, tautinės muzikos atlikėjai TRYS KETURIOSE, MARGA MUZIKA, KŪLGRINDA, UGNIAVIJAS, LYGAUDĖ, GĄSTAUTA, labiau alternatyvūs VILKDUJA, SPANXTI,NEFES, PB8, taip pat metalistai LUCTUS, bei daugelis kitų kolektyvų. Daugiau dalyvių bus skelbiama belaukiant vasaros.

Festivalyje, kur iš gausybės veiklų žiūrovas pats renkasi savo įspūdžių kraitę, vyks ne tik įvairių muzikos žanrų koncertai, paskaitos, vakaronės, etnografinės apeigos, meninių, dokumentinių ir animacinių filmų seansai, bet ir meno parodos, vaidinimai, ekologinės akcijos, pažintiniai žygiai po apylinkes, tautinio sporto varžybos, žaidimai.

Manto Puidos nuotr.

Manto Puidos nuotr.

 

Ypatinga programa numatyta ir mažiesiems festivalio lankytojams, kurių su tėveliais į festivalį atkeliauja vis daugiau.

Magiško sutartinių skambesio apgaubtas, keturioliktasis „Mėnuo Juodaragis“ į margą juostą pins skirtingus pasaulius ir atsikartojančio laiko tėkmę – palydėti spalvingą vasarą čia kviečiamos visos gentys!

Šiuo metu jau galima įsigyti pigiausius festivalio bilietus – visose „Tiketos“ kasose bei festivalį organizuojančios leidyklos „Dangus“ krautuvėlėje „Ragainė“ (Pilies g. 6, Vilniuje). Šiemet taip pat siūloma
patogi naujovė vasaros pabaigos nenuspėjantiems žiūrovams – visi, kurie iki 2011 m. birželio 1 d. įsigis išankstinius MJR bilietus, pasikeitus planams, galės šiuos bilietus grąžinti.

Daugiau žinių rasite: Festivalio interneto svetainėje, Facebook tinklapje, Myspace, Twitter, Youtube.

DAZKARIEH klipas:

httpv://www.youtube.com/watch?v=_2DM0buOWaE

SONNE HAGAL klipas:

httpv://www.youtube.com/watch?v=-3xY_ZKy2VM

Kategorijos: Etninė kultūra, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė