Jau žinome, kad Žemei grasina mažiausiai 2300 kosminių kūnų (0)

Arūnas Rasakevičius, www.alkas.lt

Pavojingi Žemei kosminiai kūnai

Pavojingi Žemei kosminiai kūnai

NASA specialistai paskelbė sąrašą kometų ir asteroidų, kurie yra pakankamai dideli, kad padarytų rimtų nuostolių bombarduodami Žemę. Reaktyvinio judėjimo laboratorijoje asteroidai buvo suskirstyti į keturias grupes pagal jų skersmenį. 30–100 metrų objektai gali lengvai nušluoti nuo žemės didelį miestą ar net visą šalį. O jei skersmuo viršija vieną kilometrą, tai tokio kūno sukelta katastrofa būtų lemtinga ir visai žmonių civilizacijai.

JAV kosmoso agentūra mano, kad pilnai kosminių kūnų inventorizacijai kasmet per 10 metų reikia skirti po 200–250 mln. dolerių. 

Vienas iš perspektyviausių būdų išvengti susidūrimo su nepageidaujamu asteroidu ar kometa – pakeisti jo trajektoriją. Tam galima būtų neprašytą svečią numušti dirbtiniu aparatu arba uždengti jam Saulę.

Panašią metodiką galima būtų panaudoti ir išvengiant susidūrimo su 270 kilometrų skersmens asteroidu Apofiu, atrastu 2004 metais. Apofio vardu asteroidas pavadintas neatsitiktinai – tai graikiškai užrašytas Egipto tamsos ir mirties dievo Apep vardas. Jis praskries pakankamai arti Žemės 2029 metais, bet didžiausia tikimybė yra skaičiuojama kitam priartėjimui 2036 metais. Daug kas priklausys nuo to, kaip pasikeis jo trajektorija po pirmesniojo praskridimo. Dabar tikimybė yra skaičiuojama 1 : 250 000.

Laimei, kad daugelis meteoritų yra nedideli, o jei ir krenta, tai dažniausiai į vandenyna, kalnus, miškus ar negyvenamas vietoves. Paskutinis toks įvykis buvo 1908 metais Tunguskoje.

Parengta pagal „Scientific American“.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė