Vilniaus Universitete buvo nutraukta kinų propaganda (video, audio) (6)

Kinijos propagandistaiKovo 28 d. universiteto bendruomenė buvo pakviesta pasiklausyti paskaitos apie Tibeto praeitį ir dabartį. Vadinama kinų „tibetologų“ grupė bandė paskaitos klausytojus įtikinti esą šiame Kinijai priklausančiame Himalajų kalnų regione žmogaus teisės užtikrinamos pakankamai, ir prieš Kinijos politiką čia protestuoja tik Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos „propagandos“ suklaidinti žmonės.

„Dalai Lama aiškina, kad Tibetas yra nepriklausoma šalis, okupuota Kinijos. Ši propaganda kilo iš Tibeto nepriklausomybės, kurią XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pradžioje išgalvojo britai, kai jų armija įsiveržė į Kiniją. Dabar britai pripažįsta istorines klaidas ir teigia, kad nėra tokio dalyko kaip Tibeto nepriklausomybė“, – pirmadienį per spaudos konferenciją paskaitos klausytojams Vilniaus universitete dėstė Kinijos socialinių mokslų akademijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas, Tibeto istorijos ir kultūros mokslo centro direktorius  H.Shiyuanas.

Robertas Mažeika

Robertas Mažeika

Anot jo, Kinijos valdžia ne tik pagerino pragyvenimo sąlygas Tibete, bet ir finansiškai remia tibetiečių kalbos mokymąsi ir tradicinę krašto mediciną, gerina medicinos paslaugų prieinamumą – jos esą nemokamai prieinamos visiems, taip pat užtikrina religijos laisvę – Tibete, pasak jo, yra 1,7 tūkst. vienuolynų, kur vienuoliai gali praktikuoti Tibeto budizmą.

Įžūlaus propagandinio melo šou sudrumstė ir nutraukė šioje „paskaitoje“ dalyvavę Tibeto laisvės rėmimo grupės nariai ir Universiteto dėstytojas orientalistas Vytis Vidūnas. Po V.Vidūno pasisakymo ir nepatogių klausimų Kinijos propagandistams salė ėmė skanduoti: „Laisvė Tibetui! Laisvė Tibetui!“ o klausytojai ėmė skirstytis iš salės.

Žiūrėkite Vyčio Vidūno ir Rūtos Norkutės komentarą:
httpv://www.youtube.com/watch?v=cqj2BPw7Al8&NR=1
Režisierius ir operatorius Andrius Seliuta.

Neįvyko ir kitą dieną numatytas šių propagandistų „pasirodymas“ Seime.

Laisvė Tibetui!

Laisvė Tibetui!

Tibeto laisvės rėmimo grupės atstovas R.Mažeika Kinijos „tibetologų“ poziciją pavadino propaganda ir neteisybės skleidimu. Anot jo, tenka apgailestauti, kad Lietuva nesugeba pasikviesti Dalai Lamos, kurį pasikvietė estai, bet priima Kinijos ambasados atsivežtus „komunistus“, tarp jų – ir Kumbumo vienuolyno administracinio komiteto direktoriumi pristatomą etninį tibetietį Zongkangą (Dzonkangą).

„Turime apgailestauti, kad pasikvietė delegaciją Kinijos ambasada ir priima VU – tas pats universitetas, kurs kažkada priėmė Dalai Lamą. Tai iš tikrųjų labai skaudus dalykas“, – apgailestavo R.Mažeika.

Lietuva Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

Klausykite 2011-03-29 d. pokalbio su neformaliojo Tibeto laisvės rėmimo iniciatyvinės grupės atstovu Robertu Mažeika „Žinių radijos“ laidoje „Prie pietų stalo“. Laidą veda Ginas Dabašinskas:


___________________________________________________________
Susiję straipsniai:

D.Kuodytė. Komunistinė propaganda sugrįžta į Vilnius Universitetą?

Kinų tibetologai lietuvius supažindins su Kinijos Tibetu

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė